Kurzemes Vārds

03:20 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

VĒSTULE

Vai skolu ēdnīcas tagad likvidēs?

Šķiet, ka Sabiedrības veselības aģentūras, Veterinārās pārvaldes un citu kontroles dienestu uzsāktā kampaņa, pārbaudot skolu ēdnīcas, ir sākums tam, lai likvidētu skolēnu ēdināšanu. Iznāk, ka skolās praktiski nav tādu ēdnīcu, kas atbilstu noteiktajām prasībām. Bet kā tad tās varēja normāli darboties divdesmitajos un trīsdesmitajos gados? Bija jau arī tad pārkāpumi, bet tos nebija problēmu novērst, kā tas ir tagad. Ja Latvijā, kur vislētākais kurināmais ir malka, vairs nedrīkstēs ēdienu gatavot uz dzīvās uguns plītīm, obligāti ir elektriskie katli, kombaini un trauku mazgājamās mašīnas, tad man šķiet, ka kāds ierēdnis ir pārcenties, izdabājot Eiropas, ASV, Kanādas vai kādām citām prasībām. Šāds iekārtu komplekts vien maksā pa 15 tūkstošiem latu, bet kurš tādus līdzekļus dos? Vēl skolu ēdnīcās vairs nedrīkstot būt skaisti noformētais koka panelis, jo vajagot dārgo flīžu, tomēr, palūkojoties daudzajās Liepājas un Rīgas kafejnīcās, kas arī nereti ir pagrabstāvos, var redzēt, ka tur sienas noformē kā grib. Bet tas jau ir privātīpašums, nevis pašvaldības apsaimniekota skola. Un, aprēķinot visas izmaksas, jāsecina, ka neviena skolas ēdnīca neiztiks bez desmitiem tūkstošu ieguldījuma, lai visas prasības izpildītu.

Vai mēs esam tik bagāti, lai bez, manuprāt, liekas vajadzības tagad ik skolā ieguldītu desmitiem tūkstošu latu, laikā, kad valdība cenšas samazināt izdevumus ik ministrijā un iestādē?

Domāju, ka, tāpat kā govis vienmēr slauks ar rokām, ēdienu vienmēr ir vārījuši un vārīs uz uguns. Protams, visur jāievēro attiecīga higiēniskā tīrība un kārtība un tā arī ir jāpārbauda kontroles dienestiem, lai nebūtu nekādas saslimšanas un epidēmijas. Neviens arī neiebilst, ka produkti jāglabā aukstumu kamerās. Bet pārsteidzība no ierēdņu puses ir nevietā.

Arvīds Pirktiņš, Vērgalē