Kurzemes Vārds

18:48 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Glābēji palīdz tikt ārā no grāvjiem

Andrejs Rjabcevs

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē pastāstīja, ka pēdējās dienās nopietnas ugunsnelaimes nav bijušas. Glābējiem bieži vajadzējis braukt uz izsaukumiem, kas saistīti ar automašīnu izvilkšanu no ceļmalas kupenām un grāvjiem. Otrdien pašā vakarā no ceļa Liepājas rajonā noslīdējis arī satiksmes autobuss.

Kā stāstīja glābšanas dienestā, otrdien pulksten 19.19 saņemts izsaukums uz Rucavas pagastu. Akciju sabiedrībai "Nordeka" piederošais autobuss Liepājas – Klaipēdas ceļa 51.kilometrā bija noslīdējis no ceļa un iebraucis grāvī. Tā kā autobuss paša spēkiem nesēja izkārpīties atpakaļ uz ceļa, iznācis aicināt palīgā glābšanas dienestu, kas ieradās ar vinču. Pulksten 20.05 notikuma vietā tika uzsākti palīdzības darbi, taču arī ar speciālo aprīkojumu ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīriem bija krietni ko nopūlēties, lai lielo autobusu "Volvo" dabūtu atpakaļ uz ceļa – tikai pēc gandrīz stundas beidzot bija izdevies tikt galā ar negadījuma sekām. Kā stāstīja VUGD Liepājas brigādē, cilvēki šajā negadījumā nav cietuši, un arī transportlīdzeklis nav guvis nekādus bojājumus, tāpēc jau pēc pulksten 21 tas varēja turpināt ceļu.

Otrdien glābēju palīdzība bija vajadzīga arī autovadītājam, kura automašīna pulksten 8.43 bija noslīdējusi no brauktuves Tebras ielā, netālu no 12.nama. Pielietojot trosi, spēkrats ātri izvilkts atpakaļ uz brauktuves.

Otrdien glābēji piedalījās arī ceļa sakārtošanā pēc avārijas Medzes pagastā.

Noskaidroti traģiskās avārijas apstākļi

Aptaujājot lieciniekus un apkopojot iegūto informāciju, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas Ceļu policijas nodaļas inspektori noskaidrojuši traģiskā satiksmes negadījuma norises, kas aizvakar notika uz Ventspils – Grobiņas ceļa. Jau rakstījām, ka negadījumā bojā gāja automašīnas "VW Golf" vadītāja, bet vēl vairāki cilvēki cieta. Kā vakar stāstīja policijā, tagad noskaidrots, ka bojā gājušās autovadītājas vārds ir Līga un viņa dzimusi 1975.gadā. Noskaidrots arī tas, ka negadījumu izraisījis otras avārijā iesaistītās automašīnas vadītājs – aptuveni 70 gadu vecs vīrietis. Pasažieru mikroautobusa "Mercedes Benz" vadītājs nebija izvēlējies ātrumu, kāds būtu pietiekami drošs uz slidenā ceļa, tāpēc radusies sānslīde, un mašīna ieslīdējusi pretējā braukšanas joslā, kur sadūrās ar Ventspils virzienā braucošo automašīnu "VW Golf". Līdz vakardienas rītam bija reģistrēti septiņi avārijā cietušie, kas visi atradušies pasažieru mikroautobusā. Par laimi viņiem smagi miesas bojājumi nav nodarīti.

Noskaidrots, ka mikroautobuss "Mercedes Benz" pieder pasažieru pārvadātājfirmai SIA "Duals", kas saņēmusi licenci pārvadājumiem Liepājas rajonā.

Aiztur iereibušos autovadītājus

Veicot pārbaudes Liepājas pilsētā un rajonā, Ceļu policijas inspektori otrdien aizturējušas vairākas personas, kas reibumā vadīja spēkratus. Kā stāstīja policijā, piecas personas aizturētas par automašīnas vadīšanu reibumā atkārtoti viena gada laikā, un tas nozīmē, ka šiem cilvēkiem vajadzēs ilgu laiku apliecināt, vai viņi vispār drīkst piedalīties satiksmē.

Nozog elektrības skaitītāju

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē šajās dienās saņemts iesniegums par zādzību, kas 11.janvārī notikusi kādā kāpņu telpā Ģenerāļa Baloža ielā. Iedzīvotāji ap pulksten 15 konstatējuši, ka pašlaik vēl nenoskaidrotas personas nomontējušas no sienas elektrības skaitītāju un aiznesušas to nezināmā virzienā. Ierīces materiālā vērtība pašlaik vēl nav noskaidrota.

Zivju cehs liesmās

14.janvārī pulksten 19.41 izsaukums Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē saņemts uz Roņu ielu 6, kur atrodas Liepājas Zivju konservu kombināts. Pašlaik vēl nenoskaidrotos apstākļos aizdegusies pamesta ceha siltumizolācija 2,5 kvadrātmetru platībā. Divas ugunsdzēsēju ekipāžas ar liesmām ātri tikušas galā, un nopietni zaudējumi nav nodarīti.

Šajās dienās VUGD speciālistu palīdzība bija vajadzīga arī Priekulē. Liepājas brigādē izsaukums uz Galveno ielu saņemts 14.janvārī pulksten 22.36. Iedzīvotāji sūdzējās, ka sabojājusies namdurvju slēdzene un nav iespējams iekļūt dzīvoklī. Ar lauzni durvis uzlauztas.

Zagļi specializējas uz videomagnetofoniem

Policijas pārvaldes preses grupas inspektors Normunds Cērmanis pastāstīja, ka pēdējā laikā saņemti iesniegumi par zagļiem, kuru iekāres objekts bijis videomagnetofons. Tikai tagad pārvaldē saņemts iesniegums, ka vēl pagājušā gada 10.decembrī zādzība notikusi kādā no Zāļu ielas 3.a nama dzīvokļiem. No istabas paņemts videomagnetofons, kuru vēlāk atrada ieķīlātu lombardā. Ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona. Policija turpina noskaidrot lietas apstākļus.

Bet laikposmā no pagājušā gada 28.decembra līdz šā gada 3.janvārim videomagnetofons nozagts no 8.vidusskolas telpām Dunikas ielā. Pašlaik vēl notiek izmeklēšana, bet policistiem jau izdevies noskaidrot iespējamo vainīgo personu loku.