Kurzemes Vārds

02:54 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pelmeņu un pankūku ražošanā dominē roku darbs

Sarmīte Pelcmane

SIA "Trīs karāti" darbojas jau trešo gadu un no nelielas pelmeņu ražotnītes izveidojusies par uzņēmumu, kas ražo jau ap 40 veidu produkciju. Bet uzņēmuma vadītāji pie sasniegtā nedomā apstāties, ir dažādi attīstības plāni, ko realizēs jau tuvākajā nākotnē.

Pirms vairākiem gadiem privātā pelmeņu ražošana pilsētā notika nelielos apjomos – tos gatavoja saimnieces mājās, cik nu kura spēja, pat līdz 15 kilogramiem dienā, un nodeva veikalos pārdošanai. Tad tagadējās firmas "Trīs karāti" direktora Vladimira Beļajeva partnerim radusies ideja izveidot uzņēmumu un ražot pelmeņus lielākos apjomos, jo šī niša bijusi visai brīva. Un iecere izrādījās pareiza. Pirms apmēram trīs gadiem izveidotā firma "Trīs karāti", kas sākumā ražoja tikai pelmeņus un čeburekus, tagad attīstījusies un izvērsusi ražošanu.

Kā pastāstīja uzņēmuma tehnoloģe Dina Novikova, šobrīd tiek ražoti ap 40 veidu dažādu produktu, – protams, joprojām pelmeņi un čebureki un vēl arī pankūkas ar dažādu pildījumu (siera, gaļas, biezpiena, ābolu), frikadeles u.c. Vispieprasītākās esot pildītās pankūkas, bet arī pelmeņiem netrūkstot cienītāju, ir pat specpasūtījumi, kad klientiem tiek izveidoti lielāki pelmeņi kārtīgu vīru porcijām.

"Mums galvenais ir produkta kvalitāte," uzsver tehnoloģe. "Te ļoti svarīgi, ka visas izejvielas – gaļa, milti, olas, āboli, piens, biezpiens utt. – ir tikai vietējo zemnieku un uzņēmumu ražojums. Olas nāk no Ķekavas, gaļa – no zemnieku saimniecības "Zālītes" kautuves, milti – no "Dobeles dzirnavnieka." Bez tam pelmeņos un pankūkās tiek pildīta tikai gaļa, bez jebkādiem sojas piejaukumiem. Soja, kuru kā gaļas aizstājēju saviem produktiem pievieno daudzi ražotāji, protams, padara tos lētākus, taču garša vairs nav tāda. "Mēs paši izmēģinājām, pagaršojām. Nē, nav garšīgi. Tas vairs nav mūsu produkts. To nevaram darīt, citādi zaudēsim pircējus, kas no mums gaida labu kvalitāti," norāda D.Novikova.

Pelmeņu, pankūku un citas produkcijas ražošanā uzņēmumā galvenokārt tiek izmantots roku darbs. "Tāpēc varbūt tie ir mazliet dārgāki, bet tas atmaksājas," uzsver tehnoloģe. "Ar rokām veidotam pelmenim ir gan skaistāka forma, gan arī garša man šķiet labāka." Firmā strādā no 17 līdz 19 cilvēkiem. Kā uzskata uzņēmumā, labs rādītājs produkcijas kvalitātei ir tas, ka darbinieki pusdienās lielākoties iestiprinās tieši ar pašu ražojumiem.

Uzņēmuma direktors Vladimirs Beļajevs stāsta, ka šobrīd galvenā prioritāte ir izpildīt visas Pārtikas un veterinārā dienesta noteiktās prasības, jātuvojas ES normatīviem. Ir plāns turpināt ražošanas paplašināšanu. Jau vasarā iecerēts uzstādīt lielus stacionāros ledusskapjus, tad arī būs jādomā par jaunu iepakojumu, par logotipu, kas kā firmas zīme būs uz iepakojuma. Pagaidām pie esošajiem ražošanas apjomiem it kā nevajadzētu lielākas fasēšanas iekārtas, taču, ja mēģinās produkciju piegādāt Rīgas veikaliem, tur prasības būs lielākas. Šobrīd uzņēmuma ražojumi tiek realizēti visā Kurzemē – Liepājas rajonā, Saldū, Ventspilī, Kuldīgā.

Ražotnes attīstību nedaudz sarežģī tas, ka ēka Mežu ielā 33, kuru uzņēmums nomā ražošanas vajadzībām, sākumā bijusi paredzēta picērijas izveidošanai. Tagad tā nemitīgi jāpilnveido, jāpārbūvē, jāpiemēro arvien lielākajām prasībām. Vajadzīgas jaunas saldētavas, ventilācija, jāievieš krāni ar fotoelementu, lai tie darbotos, tikko apakšā paliek rokas, un jāizpilda vēl neskaitāmi nosacījumi. "Esam kā Jaungada eglīte, visu laiku kaut ko pievienojam un uzlabojam," nosmej uzņēmuma vadītāji.