Kurzemes Vārds

18:01 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pensionāri dzīvo vienotā ritmā

Pēteris Peičs

Grobiņas vecākās paaudzes interešu kopas "Tev un taviem draugiem" dalībniekiem par tradīciju kļuvis janvāra sākumā neformālā atmosfērā sanākt kopā pie eglītes un kafijas tases, lai novērtētu padarīto un iecerēt darāmo. Šāds svētku sarīkojumu plejādi noslēdzošs pasākums kopas telpās notika aizvadītajā nedēļas nogalē.

Kopas "Tev un taviem draugiem" vadītāja Sarmīte Freimane bija gandarīta, ka sarīkojumā pulcējušies tik daudz cilvēku, kas aktīvi iesaistās notiekošajā. "Lielais sals sabojāja mūsu kluba telpu apkures sistēmu un nācās veikt pamatīgu remontu, lai visu sakārtotu. Mūsu kopas biedra Ilgvara Bezmera vadībā kopā ar Rutu Lapiņu un Arvīdu Vensko vairākas dienas strādājām sviedriem vaigā," viņa stāsta. Svētku reizē čaklajiem remontētājiem tika pateicības vārdi, bija arī decembra jubilāru sveikšana un neliels koncerts, kurā savu sniegumu rādīja kopas vokālais ansamblis "Tev" un daiļlasītāja Regīna Guseva. Bet kafijas pauzēs ikviens varēja izmēģināt veiksmi dažādās atrakcijās, kā arī izlocīt kājas deju solī.

"Šobrīd mūsu kolektīvā darbojas 85 biedri. Tas ir krietns pulks, tāpēc dažkārt nav viegli dažādās intereses saskaņot un iekļaut kopējā ritmā," pastāstīja S.Freimane. Kopā organizētas lekcijas par kulinārijas un medicīnas tēmām, tikšanās, piemēram, ar garīdznieku Arvīdu Celmu no Kanādas, notikušas astoņas ekskursijas pa Latviju un Lietuvu, skatītas teātra izrādes Liepājā un Rīgā. Rīkotas dažādas izstādes, kopā ar norvēģu ciemiņiem ielīgoti Jāņi, vairākkārt apciemoti likteņa pabērni Iļģu pansionātā un Grobiņas Sociālās aprūpes centrā.

Kopas dalībniecei Spodrai Bernātei atmiņā palicis brauciens uz Kārļa Ulmaņa dzimtajām Pikšām, kā arī izstāde "No vecmāmiņas pūra lādes", kas sarīkota kluba telpās. Helēna Putra priecājās par praktiskajām konsultācijām veselības uzlabošanā, kā arī iespēju kopas dalībniekiem apmainīties apģērbiem, apaviem un sadzīves priekšmetiem – vienam tie zaudējuši pievilcību, bet citam šķiet noderīgi. Olga Malzupe jūsmo par redzēto Rundāles pilī un rakstnieka Viļa Plūdoņa dzimto māju apkārtni. "Man tagad vajadzētu būt mazdēla dzimšanas dienā, tomēr nolēmu vispirms atnākt šurp, lai pabūtu savu laikabiedru vidū," saka sirmā grobiņniece.

Sanākušie ieskicēja arī jaunā gada ieceres, lielākoties ekskursijas. Ceriņziedu laikā noteikti esot jāapciemo selekcionāra Upīša dārzs Dobelē, bet Tērvetes parks jāskata rudens krāšņumā, jāredz arī daudzinātie Pokaiņu akmens krāvumi un arī Kalvenes zoodārzs tepat mūsu rajonā. Neliels strīds izvērtās par izrādi, kas vispirms būtu jāredz Rīgā, jo vieni balsoja par "Revidentu" Jaunajā Rīgas teātrī, bet otri – par "Sikspārni" Nacionālajā operā. Bet varbūt iznāks noskatīties abas?