Kurzemes Vārds

03:36 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pošas uz lauku tūrisma konferenci

Arī vairāki Liepājas rajona lauku māju saimnieki un tūrisma speciālisti plānojuši doties uz Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" rīkoto starptautisko lauku tūrisma konferenci "Ilgtspējīgs tūrisms laukos – problēmas un risinājumi", kas 24.janvārī notiks Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē.

"Lauku ceļotāja" izplatītajā paziņojumā teikts, ka tradicionālajā konferencē, kas pulcēs vairāk nekā 300 dalībnieku no visas Latvijas, kopā sabrauks tūrisma uzņēmēji, Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas un Zemkopības ministrijas speciālisti, pašvaldību un tūrisma informācijas centru pārstāvji, kā arī lauku tūrisma profesionāļi no Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm.

Konferencē "Lauku ceļotāja" prezidente Asnāte Ziemele sniegs pārskatu par lauku tūrisma attīstību Latvijā pagājušajā gadā, ministriju pārstāvji iepazīstinās ar SAPARD programmas un Valsts nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības attīstības programmas atbalstu lauku tūrismam. Šogad īpaša uzmanība tiks veltīta lauku tūrisma kvalitātes jautājumiem: vides un tūrisma pakalpojumu kvalitātei. Tiks prezentēts projekts "Kvalitāte lauku tūrismā Eiropā – jauna pieeja attīstībai", kā arī ar savu pieredzi ekosertifikācijā, vides resursu taupīgā izmantošanā un atpazīstamības veicināšanā dalīsies eksperti no Nīderlandes un Dānijas.

Dienas otrajā pusē tiks organizēti semināri darbam grupās par dažādiem praktiskiem jautājumiem, kas saistīti ar lauku tūrisma uzņēmējdarbību. Eksperti un profesionāļi runās par vides un pakalpojumu kvalitāti lauku tūrismā – sertifikāciju un atpazīstamību, tūrisma uzņēmēji varēs saņemt praktiskus padomus ēdināšanā, pirts un dīķa iekārtošanā, uzņēmuma reģistrācijā un uzzināt par ceļa zīmēm lauku tūrismā. Būs arī nodarbība par zaļo saimniekošanu lauku tūrisma uzņēmumos.

Dalība konferencē, darba materiāli un ēdienreizes vienai personai izmaksās 14 latu, bet asociācijas "Lauku ceļotājs" biedriem – 9 latus.

Konferences noslēgumā notiks jaunā kataloga "Atpūta laukos – 2003" prezentācija. Tas šogad ievērojami atšķiras no iepriekšējos gados izdotajiem katalogiem, jo tajā ievietota Baltijas valstu karte ar atzīmētām naktsmītnēm un apskates objektiem, kā arī 10 tūrisma maršrutiem. Tāpat katalogā ir vairāki jauni tūrisma produkti: "Kā šodien saimnieko laukos" – ciemošanās pie lauksaimniekiem un amatniekiem, "Bērnu prieki laukos", kas piedāvā atpūtu ģimenēm ar bērniem un bērnu nometnes, un "Skaistumam un veselībai" – pirts procedūras, masāžas, aromātu terapijas kurss, sejas un ķermeņa maskas un citi skaistuma kopšanas pakalpojumi.

Tiek reklamētas arī "Zaļās brīvdienas", kas piedāvā atpūsties lauku mājās ar zaļo sertifikātu. Zaļais sertifikāts ir vides kvalitātes zīme tūrisma mītnēm, kurās tiek saudzēta vide un ainava, racionāli izmantoti ūdens un enerģijas resursi, organizēta videi draudzīga atkritumu savākšana un apsaimniekošana, tūristiem piedāvātas videi draudzīgas aktivitātes, veselīga vietējā ražojuma pārtika un pilnvērtīga informācija par vietējiem dabas, kultūras un vēstures objektiem. Pērn "Lauku ceļotājs" apsekoja lauku mājas, kas pretendēja uz zaļo sertifikātu, un to vidū bija arī četras mājas Liepājas rajonā. Konferencē plānots piešķirt kvalitātes zīmes 33 lauku tūrisma mītnēm visā Latvijā un godināt 2002.gada labākos lauku atpūtas vietu saimniekus.