Kurzemes Vārds

19:03 Trešdiena, 28. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dziedās konkursa Lakstīgala finālā

Trīs Liepājas rajona skolēnu komandas veiksmīgi piedalījās latviešu tautasdziesmu sadziedāšanās konkursa "Lakstīgala" Kurzemes novada atlases kārtā un desmit komandu konkurencē ieguva tiesības piedalīties konkursa pēdējā kārtā, kas notiks 25.janvārī Rīgā.

Kā pastāstīja rajona Skolēnu interešu centra speciāliste Silvija Leja, Liepājas rajonu novada skatē pārstāvēja Gaviezes pamatskolas 5. – 9.klašu skolēni skolotājas Airisas Timofejevas vadībā, Kalvenes pamatskolas skolniece Antra Ruduka, kas piedalījās kā soliste, ar skolotāju Janīnu Daizi un Vecpils pamatskolas 1. – 4.klašu skolēni skolotājas Antras Arnoldas vadībā. Līdzīgi kā rajona atlasē bērniem vajadzēja izlozes kārtībā dziedāt tautasdziesmas no Amerikas Latviešu apvienības Kultūras fonda dāvinājuma Latvijas jaunatnei – Roberta Zuikas sakārtotā latviešu tautasdziesmu krājuma "Lakstīgala". Bija arī viktorīna ar jautājumiem par latviešu tautas goda tērpiem, gadskārtām un mūzikas instrumentiem. Visi kolektīvi sevi labi parādījuši, jo tikai divas no novada skolēnu komandām šoreiz atstātas mājās, bet pārējās izvirzītas dalībai finālā.

"Konkursa noslēgums Rīgā iecerēts kā dziedāšanas svētki bērniem, tur katrai komandai jāsagatavo sava mīļākā tautasdziesma, tāpat viena dziesma būs jādzied arī visiem novada kolektīviem kopā, krājuma sastādītājs R.Zuika pats nepiedalīšoties, bet esot sagatavojis balvas labākajiem dziedātājiem," zināja teikt S.Leja.