Kurzemes Vārds

06:30 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Palielina Eļļas ekstrakcijas rūpnīcas pamatkapitālu

Akciju sabiedrības "Liepājas Eļļas ekstrakcijas rūpnīca" akcionāri pilnsapulcē nolēma palielināt sabiedrības pamatkapitālu par 1 234 500 latiem, izlaižot slēgtās emisijas akcijas, informēja aģentūra LETA. Akciju sabiedrības pamatkapitālu palielina, lai stabilizētu uzņēmuma finansiālo situāciju. Rūpnīcas kontrolpaketes īpašnieks, firma "Gesil Limited" nākusi ar priekšlikumu ieguldīt naudu izejvielu iepirkšanai eļļas ražošanas nodrošināšanai. Par šo summu paredzēts iepirkt sojas pupiņas pārstrādei. Līdz ar to firma "Gesil Limited" palielina savu ietekmi uzņēmumā. Eļļas ekstrakcijas rūpnīca 2002.gadā strādājusi ar 244 828 latus lieliem zaudējumiem, kas ir mazāki nekā 2001.gadā, kad zaudējumi bija 414 600 lati. Uzņēmuma direktors Juris Dabars radušos zaudējumus skaidroja ar nepietiekamu izejvielu piegādi. 2002.gadā rūpnīca pārstrādājusi 13 534 tonnas sojas pupiņu un 3553 tonnas rapša un saražojusi 3900 tonnas augu eļļas. Patlaban uzņēmumā ražošana ir pārtraukta. To paredzēts atsākt 1.maijā.

Labojums rēķinos

Namu pārvalde "Vecliepāja" ieviesusi dažas izmaiņas datorsagatavošanas programmā un ikmēneša īres maksas rēķinu izdrukās, apkalpojot privatizētos dzīvokļus. Tas attiecas uz ūdenstarifiem, kas pilsētā stājas spēkā ar janvāri. Maksa par ūdeni, kura neesamība reizēm izraisīja iedzīvotāju sūdzības, jau tiek norādīta minētajos rēķinos. Tas ir prasību rezultāts, kādas bija izvirzītas uzņēmumam "Liepājas ūdens". Sākot ar aprīli, tādas pašas izmaiņas solīja veikt "Jaunliepājas" darbinieki.

Arī studenti piedalās Teātra dienā

Teātra dienām veltītajā sarīkojumā piedalījās arī Liepājas Pedagoģijas akadēmijas teātra studijas "Rikošets" dalībnieki, kuri savu iestudējumu parādīja akadēmijas mācību korpusā Kūrmājas prospektā 13. Studijas vadītāja Maija Iškāne iestudējusi izrādi "Vēstules spoguļrakstā". Tās galvenā tēma aptver visu par un ap sievieti, bet režisore un jaunie aktieri cer, ka katrs skatītājs tajā ieraudzījis kaut citu citu, sev tuvu un vajadzīgu. Izrādi kuplina Zanda Štrausa ar ģitāras spēli.

Brīvdienās skolu direktori tiekas Kuldīgā

Liepājas pilsētas un rajona mācību iestāžu direktori, Izglītības pārvalžu priekšnieki L.Molčanova un Z.Cinkus, arī citi speciālisti piedalījās Kuldīgā notikušajā ikgadējā izglītības iestāžu vadītāju reģionālajā konferencē. To rīkoja Izglītības un zinātnes ministrija, piedalījās ne tikai ministrijas speciālisti, bet arī izglītības un zinātnes ministrs K.Šadurskis. Konferencē pievērsās dažādām mācību satura un pārbaudes darbu aktualitātēm, runāja par pedagogu prasībām, mazākumtautību izglītības jautājumiem un par piecus un sešus gadus veco bērnu sagatavošanu mācību gaitu uzsākšanai. Diskusijās skolotāji pievērsās tādiem jautājumiem kā sākumskolas jēdziens, zināšanu novērtējums un runāja par Vispārējās izglītības likuma grozījumiem pamatizglītības dokumentu saņemšanas kārtībā.

Skolotāji mācās runāt par veselības aktualitātēm

Divdesmit pieci mūsu pilsētas skolu pedagogi ­ veselības mācības skolotāji un klašu audzinātāji ­ piedalījās ANO Attīstības programmas projekta "Koordinēts atbalsts jauniešu veselībai un attīstībai" rīkotajos kursos. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Valsts jaunatnes iniciatīvas centru, Mācību gada laikā notika vairāki nodarbību cikli, šis bija pēdējais, un to beidzēji ieguva apliecības. Skolotāji apguva prasmi runāt ar skolēniem par aktuālām problēmām, kas saistītas ar veselīgu dzīvesveidu, pieskārās HIV un AIDS profilakses un jauniešu seksuālās audzināšanas jautājumiem.

Sadraudzības pilsētu mūziķus aicina piedalīties festivālā "Liepājas dzintars"

Liepājas sadraudzības pilsētu mūziķi ir uzaicināti piedalīties leģendārajā mūzikas festivālā "Liepājas dzintars", informēja LETA. Uzaicinājumi izsūtīti septiņām sadraudzības pilsētām: Darmštatei Vācijā, Nīkebingai F. Dānijā, Nīneshamnai Zviedrijā, Gdiņai Polijā un Gomeļai Baltkrievijā. Festivāla nolikums paredz, ka dalība konkursam jāpiesaka līdz šā gada 1.maijam, savukārt konkursa dalībnieki tiks paziņoti līdz 15.maijam. Jau ziņots, ka šogad "Liepājas dzintaru" organizē Sporta un kultūras pils sadarbībā ar "Rietumu radio" un firmu "Show empire Group". Festivāls notiks no 15.augusta līdz 18.augustam. To paredzēts atklāt ar Imanta Kalniņa, grupas "Autobuss debesīs" un Liepājas bigbenda kopīgu pārsteiguma šovu, pēc kura uzstāsies festivāla konkursa grupas.

Liepājas domnieku veselību apdrošinās firma "BTA"

Pilsētas domes izsludinātajā atklātajā konkursā par domes darbinieku veselības apdrošināšanu uzvarējusi apdrošināšanas akciju sabiedrība "BTA", informēja LETA. Konkursā piedāvājumus iesniedza astoņas apdrošināšanas kompānijas, taču "BTA" piedāvājums bijis vispievilcīgākais. Dome līgumu ar sabiedrību "BTA" plāno slēgt pēc tam, kad konkursa rezultāti būs saskaņoti ar Iepirkumu uzraudzības biroju. Pašvaldība plāno apdrošināt veselību aptuveni 110 domes darbiniekiem. Paredzētas divu veidu polises: vienas paredzētas domes darbiniekiem, kuri domē strādā trīs un vairāk gadu un kuriem ir beztermiņa darba līgums, bet otras: tiem, kuri domē strādā gadu un kuriem ir beztermiņa darba līgums. Domes Finanšu pārvaldes priekšnieka vietnieks Ronalds Fricbergs izteicies, ka domes vadītāji jau sen plānoja apdrošināt darbinieku veselību, taču līdz šim pilsētas budžetā tam nepietika naudas. Domes darbiniekiem veselību paredzēts apdrošināt uz gadu, jo tad pienākas 10 procentu sociālā nodokļa atlaide un 10 procentu iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaide.