Kurzemes Vārds

05:49 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ceļotājiem būs jāatrod arī Bakūzes muiža

Anda Pūce

Latvijas Piļu un muižu asociācijas izsludinātajā akcijā "Apceļosim Latvijas pilis!" šogad iesaistījušās ne tikai Apriķu un Tāšu muižas, bet arī Bakūzes muiža. Daudzi, iespējams, pat nezina, ka šajā muižā jau labu laiku mitinās Embūtes pagasta pamatskolas skolēni un skolotāji. Bet tagad ceļotājiem būs ēka jāatrod.

LPMA izpilddirektore Laima Lupiķe stāsta, ka, atsaucoties ceļotāju ierosinājumiem, šogad no 1.jūnija līdz 30.septembrim tūristi var apceļot tikai viena novada pilis un muižas. Kurzemē akcijā piedalās 11 muižas, tostarp Bakūzes, Tāšu un Apriķu muižas Liepājas rajonā, bet Vidzemē un Zemgalē – 13 muižas. Tomēr uzdevums nebūt nav tik viegls, jo ceļotājiem vajadzēs atrast arī papildus vismaz piecas muižas, kas nav atrodamas akcijas bukletā. Tāpat šogad īpaši akcijā aicināti skolēnu kolektīvi – klases vai domubiedru grupas.

Šogad ikvienam akcijas dalībniekam būs atvērta arī ugunsgrēkā cietusī Cesvaines pils, kam asociācija palīdz vākt līdzekļus. "Ikviens varēs pārliecināties, ka ziedotā nauda strādā un pils sāk atgūt savu agrāko veidolu," saka L.Lupiķe.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad ceļotājiem vajadzēs informēt par saviem izbraukumiem un ceļojumu maršrutiem. Labākie maršruti tiks publicēti laikrakstā "Lauku Avīze", un asociācijas pārstāvji tos pārbaudīs, kopā ar žurnālistiem izbraucot un sagatavojot publikācijas. "Akcijas noslēgumā sagatavosim grāmatu ar maršrutu aprakstiem, iekļaujot arī muižu aprakstus un papildinot tos ar atmiņu stāstiem, jaunām un vecām fotogrāfijām," piebilda L.Lupiķe.

Čaklākie ceļotāji, tāpat kā līdz šim, tiks pie balvām – 130 ielūgumiem uz balli Ēdoles pilī pie romantiskā šokolādes brīnuma 6.decembrī, bet galvenās balvas īpašnieks kopā ar vēl vienu līdzbraucēju dosies ceļojumā uz Krētas salu Grieķijā. Arī citiem veiksminiekiem tiks ceļojumi – nedēļas nogale "Jumurdas muižā" vai kādā no Vecrīgas viesnīcām, divu dienu ceļojums uz Lietuvu vai Sāremas salu, kā arī ekskursija pa Latviju. Dāvanas saņems arī viesmīlīgākie pils saimnieki un labākie gidi.

Par pērno akciju asociācija saņēma arī Kultūras mantojuma Gada balvu, un par šo augsto novērtējumu vispirms jāpateicas čaklajiem muižu saimniekiem un sirsnīgajiem, atsaucīgajiem un ieinteresētajiem ceļotājiem. "Satiksimies arī šogad Latvijas pilīs un baltajos ceļos!" aicina L.Lupiķe.