Kurzemes Vārds

04:35 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Traks jenots ielien suņa būdā

Aizvadītajā mēnesī Liepājas rajonā reģistrēti seši saslimšanas gadījumi ar trakumsērgu. Tas ir krietni vairāk nekā aizvadītajā mēnesī, taču mazāk nekā citos Kurzemes rajonos.

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Pārtikas un veterinārā dienesta Liepājas pārvaldes epizootoloģe Aivita Vītoliņa, divas reizes sērgas skarti meža dzīvnieki zemnieku saimniecības apmeklējuši Nīcas pagastā. Tie bijuši āpši. Viens no nelūgtajiem viesiem 12.maijā iemaldījies zemnieku saimniecības "Pļavmalas" sētā, bet otrs ­ 14.maijā zemnieku saimniecībā "Tauriņi", kas atrodas Bernātu centrā. Arī netālu otrpus Bārtas upei, Otaņķu pagasta "Puļķos" atrasta sērgas skarta un jau nobeigusies lapsa.

Pēc ilgāka pārtraukuma ar trakumsērgu inficēts savvaļas dzīvnieks parādījies mežiem bagātajā Bārtas pagastā. Notikušais tur izklausās neticami. Poļu mājās ieklīdušais jenotsuns, neliekoties ne zinis par suņu sacelto traci, vienā mierā ielīdis atpūsties vienā no suņu būdām. Tur modrie mājas sargi miera traucētāju arī pēc neilga cīniņa nožmieguši.

Trakumsērgas iznēsāšanas gadījumi reģistrēti arī Kalētu pagasta Poļos un Cīravas zemnieku saimniecībā "Strautiņi", kur slimu lapsu suņi pieveikuši ganībās. Šajā sakarībā iznācis vakcinēt ne tikai modros suņus, bet arī liellopus.

Aivita Vītoliņa pastāstīja, ka jūnija vidū mūsu rajona mežos paredzēts rīkot lapsu orālo vakcināciju. Vasarā tas tiekot darīts ar nolūku, lai serumu uzņemtu arī mazie lapsēni, kas šajā laikā jau sāk radināties pie medībām. Otrreiz šo darbu paredzēts veikt vēlā rudenī. Tādējādi veterinārie darbinieki cer sasniegt lielāku vakcinēšanas efektivitāti.