Kurzemes Vārds

20:47 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Labdarības akcija izskan ar jauku koncertu

Ints Grasis

1.jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, ar koncertu "Pablo bruģa" laukumā (attēlā) beidzās radio "SWH" Liepājas studijas un Pilsētas domes organizētā labdarības akcija "Bērnu ciems", kas bija veltīta Līvas ciema 750.gadadienai.

Koncertā uzstājās kluba "Lauma" dejotāji un dziedātāji, mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" dejotāji, ģitāristi, folkloras kopa, kapela un modeļu skoliņa, bērnu mākslas skolas "Varavīksne" dziedātāji, dejotāji un daiļlasītāji, bērnu deju kolektīvs "Krustiņi", kā arī Jauno tehniķu stacijas cirka studijas bērni, kas izpelnījās īpašas skatītāju ovācijas.

Paralēli "Pablo bruģī" risinājās arī interešu klubu radošās darbnīcas. Bērni, kas interesējās par darbošanos kādā no pulciņiem, varēja turpat iemēģināt spēkus vai pieteikties pastāvīgām nodarbībām. Turpat vāca arī ziedojumus.

Kā zināms, Liepājā no 7.maija līdz 1.jūnijam labdarības akcijas laikā bērni no mazturīgajām daudzbērnu ģimenēm varēja bez maksas apmeklēt teātri, kino un citas kultūras un sporta iestādes.

Radio "SWH" Liepājas studijas vadītāja Laila Saule "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka akcijas rīkotāji ir pateicīgi par milzīgo atsaucību no uzņēmēju un vienkāršo liepājnieku puses. Bērneļiem dāvātais prieks un bērnu un viņu vecāku sirsnīgais paldies mudina šādus labdarības pasākumus rīkot arī turpmāk.

Jauni veikali un lombardi

Liepājas domes Attīstības pārvaldes Komercnodaļā apkopotas ziņas par jaunām ēdināšanas, tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietām. Tāds ir veikals SIA "Regīna N" O.Kalpaka ielā (turpat arī šūšanas darbnīca), SIA "Aletti" Tirgoņu ielā un SIA "K un D" K.Ukstiņa ielā. Savus pakalpojumus piedāvā divi jauni lombardi, kuros saimnieko SIA "Verners un K" un akciju sabiedrība "Lombards Moda". SIA "Tokāde" M.Ķempes ielā atvērusi datoru salonu, bet SIA "Raimonda R" – Pasta ielā kafejnīcu.

Cer, ka palielināsies tūristu plūsma

Vakar Rucavas – Būtiņģes Robežkontroles punktā tika uzsākta atvieglota robežas šķērsošanas procedūra – dokumenti robežas šķērsotājiem tiks pārbaudīti tikai vienreiz. Tādējādi palielināsies tūristu plūsma starp Liepāju, Palangu un Klaipēdu, uzskata Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. Liepājas pašvaldība jau kopš 1998.gada centusies panākt, lai tiktu uzlabots Rucavas Robežkontroles punkta darbs. Vienpusējā robežkontrole noteikti samazinās rindas, kādas iepriekšējos gados vasaras sezonā bija vērojamas šajā robežkontroles punktā. Tādējādi daudz vairāk Lietuvas tūristu varēs apmeklēt koncertus un festivālus Liepājā, apskatīt mūsu rajona tūrisma objektus. Robežpārejas procedūras vienkāršošana bija nepieciešama, lai varētu turpmāk attīstīt arī Liepājas, Klaipēdas un Ventspils pašvaldību kopīgi iesākto tūrisma projektu "No pilsētas uz pilsētu", kura mērķis ir piesaistīt šim Baltijas jūras piekrastes reģionam rietumvalstu tūristus. U.Sesks nosūtījis pateicības vēstuli iekšlietu ministram Mārim Gulbim un Valsts robežsardzes priekšniekam Gunāram Dāboliņam. Statistika vēsta, ka gada laikā Rucavas Robežkontroles punktu šķērso vairāk nekā 400 tūkstoši personu un vairāk nekā 150 tūkstoši transportlīdzekļu.

Pilsētas dome atbalstījusi 17 sadarbības projektus

Noslēdzies Pilsētas domes Ārējo sakaru un protokola daļas šogad izsludinātais starptautiskās sadarbības projektu konkurss. Tā mērķis – veicināt pilsētas iedzīvotāju un organizāciju ilgtermiņa sadarbību ar Liepājas sadraudzības un sadarbības pilsētām, kā arī citiem ārvalstu partneriem. Šāds konkurss notika pirmo reizi, un tas tika realizēts divās kārtās, informēja Ārējo sakaru un protokola daļas vadītāja Ligita Pudža. Līdz 15.maijam pašvaldības līdzfinansējumam varēja iesniegt projektus, kuru realizācija notiks šā gada otrajā pusgadā. Izvērtējot iesniegtos pieteikumus, konkursa komisija nolēmusi atbalstīt kora "Lauma" iesniegto projektu "Dziesmas no Liepājas Darmštatē", Liepājas 1.vidusskolas jauktā kora koncertceļojumu uz Badkrocingenu un sadarbības programmu ar Maksa Planka reālskolu Vācijā, Liepājas Diabēta slimnieku asociācijas iesniegto pacientu izglītošanas un aprūpes projektu, 8.starptautisko gleznotāju un zīmētāju plenēru "Pilsēta un jūra", Liepājas mākslinieku grupas darbu izstādi Klaipēdā, jaunatnes centra "Kaktuss" projektu "Kreativitāte kā pašizpausme – II"", fonda "Nākotnes kapitāls jaunatnei un sportam" projektu "Sports – jaunatne – sadarbība – integrēšanās", bērnu un jauniešu festivālu "Māksla laikā I", J.Raiņa 6.vidusskolas projektu "Tūrisms un aizsargājamie vērtīgie apgabali", deju kolektīva "Krustiņi" projektu "Darmštates pilsētas svētki "Heinerfest"", privātsākumskolas "Varavīksne" projektu "Interešu izglītības programmu apmaiņas veicināšana starptautiskajā bērnu folkloras festivālā "Nitra"" u.c. Pavisam atbilstoši šā gada starptautiskās sadarbības projektu konkursam pašvaldība ir finansiāli atbalstījusi 17 projektus.

Uzņemta pirmā epizode "Liepājas blūzam"

Līvas ciema svētku dienā – sestdien – režisore Inta Gorodecka sāka uzņemt televīzijas filmu "Liepājas blūzs". Šajā dienā tika uzņemta viena no filmas epizodēm, kurā piedalījās trīs Rīgas aktieri – Esmeralda Ermale, Ivars Puga un Gunta Grīva. Kā pastāstīja režisore, filmēšanas grupa Liepājā atgriezīsies tikai jūlijā pēc Dziesmu svētkiem, filmēšana noritēs visu jūliju un augustu. "Liepājas blūza" pirmizrāde paredzēta nākamā gada martā kinoteātrī "Balle", bet pēc tam tā tiks demonstrēta Latvijas televīzijas pirmajā kanālā. Filmēšana sestdien bija saistīta ar to, ka scenārijā ir iekļautas epizodes no Līvas ciema svētkiem. Filma ir par mīlestību un mūziķiem. Trīs galvenos varoņus atveidos Esmeralda Ermale, Juris Žagars un Ivars Puga. Režisore vēl neatklāja, kādi Liepājas aktieri piedalīsies filmā, taču noteikti viņu vidū būšot jaunieši no Liepājas teātra aktieru kursa. Filmas scenārija autors ir Aldis Lapiņš, mūziku komponējis Imants Kalniņš. Filmas uzņemšanu finansē Pilsētas dome un arī uzņēmēji.