Kurzemes Vārds

19:54 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Grobiņa svin klusi, bet sirsnīgi

Anda Pūce

Pilsētas svētki, kas bija veltīti Grobiņas 308.jubilejai, šogad noritēja mazliet klusāk nekā pērn, taču ne mazāk daudzveidīgi un sirsnīgi kā citus gadus, kad grobiņnieki pulcējās kopā savas pilsētas dzimšanas dienā.

Pilsētas svētki sākās jau piektdien ar bērnu koncertu un atrakcijām mazajiem grobiņniekiem, kā arī pirmo reizi norisinājās nakts orientēšanās Grobiņā. Kā stāsta Pilsētas domes kultūras darbiniece Ginta Kampare, sacensībās piedalījās 50 komandu jeb aptuveni 150 dalībnieku. Viņiem tumsā bija jāatrod 12 dažādi kontrolpunkti Grobiņā, bet tas nekādas īpašas problēmas neesot sagādājis. Piemēram, viena no veiksmīgākajām bija Šneideru ģimenes komanda.

"Sacensībās piedalījās arī mūsu viesi no sadraudzības pašvaldībām Norvēģijā un Vācijā," stāsta G.Kampare. Vācieši no Dasovas pilsētas, kas Grobiņas svētkos piedalījās pirmo reizi, izteica komplimentus par to, cik svētki bijuši jauki un daudzpusīgi, kā arī bijuši patīkami pārsteigti, cik daudz sarīkojumos iesaistījušies jaunieši. Dasovieši par savu pilsētu stāstīja arī tiem svētku dalībniekiem, kas apmeklēja viņu iekārtoto stendu Dzērves laukumā.

Nākamajā dienā tiešām katrs no svētku dalībniekiem varēja atrast ko sev interesantu, un ļaudis varēja pulcēties dažādās pilsētas vietās. Pilskalna apkārtnē darbojās floristi, bija mākslinieku darinājumu izstāde, kaislības sita augstu vilni arī basketbola laukumā pie Grobiņas vidusskolas, kur 12 komandas sacentās strītbola turnīrā. Bija arī kāds jauns akcents – rosinājums paskatīties pašiem uz savām tuvākajām vērtībām. No paša rīta Lielā iela pārvērtās par skatuvi, kur bija redzami dažādi priekšnesumi, jo pilsētas laukumos savus priekšnesumus izrādīja apkārtējo pašvaldību amatiermākslas kolektīvi, notika Medzes, Bārtas, Vērgales, Grobiņas, Gaviezes pagastu un Durbes novada prezentācija. Laukumos skanēja dziesmas, bija redzami deju priekšnesumi, bet skatītāji rāmi staigāja no viena laukuma uz citu. "Man visvairāk patīk, kā cilvēki straumē virzās pa Lielo ielu no vienas vietas uz citu, tas bija patiešām skaisti," priecājās kāda skatītāja.

Arī Medzes Kultūras nama vadītāja Briāna Budriķe atzinīgi vērtē svētku organizatoru ideju par aktivitātēm, kas pakāpeniski notika dažādās pilsētas vietās. "Pašiem dalībniekiem gan šī diena bija notikumiem pārbagāta, jo vajadzēja pagūt piedalīties arī citos svētkos, tāpēc nevarējām atļauties Grobiņā pakavēties ilgāk," par trūkumiem saka B.Budriķe, tomēr kopumā viņai patikusi gaisotne Grobiņas svētkos. "Var redzēt, ka pilsēta ir gatavojusies svētkiem, viss ir tik sakopts un arī programma pārdomāta," sacīja Ziemupes Tautas nama vadītāja Daina Vītola. Bet G.Kampare svētku organizatoru vārdā pateicas kaimiņiem par atsaucību.

"Vispār man patīk, ka šogad nav tāda ļaužu koncentrēšanās vienā vietā, jo visā pilsētā kaut kas notiek, un katrs var pagūt apskatīt to, kas viņam vairāk pie sirds," sacīja kāda grobiņniece. Viņai paticis vērot, kā floristes darbojas pie pilskalna, un noskatījusies arī koncertu. "Gribējās redzēt tādu lielāku tirgošanos, bet visi amatnieki laikam devušies uz Līvas ciema tirgu," viņa secina.

Vakarā pilskalna estrādē izrādījās arī paši grobiņnieki – jauktais koris "Vēl" un jauniešu deju kolektīvs "Spararats", uzrunu teica domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis, kā arī notika jau tradicionālā "Gada grobiņnieka" sveikšana. Šogad šis tituls piešķirts Grobiņas Kooperatīvās biedrības valdes priekšsēdētājam Maigonim Almanim. Interesanti, ka pateicībā par šo atzinību biedrības vārdā Almaņa kungs visus svētku dalībniekus pēc koncerta cienāja ar grandiozu kliņģeri. Divus metrus platais un piecus metrus garais uzraksts "Grobiņai – 308" bija gardu muti apēdams un pa gabaliņam tika katram. Un tad jau arī varēja ar pilnu vēderu iet paklausīties Normundu Rutuli un Jāni Kurševu, kas dziedāja maestro Raimonda Paula jaunākās dziesmas, kā arī diet kopā ar populāro deju grupu "Tranzīts".

Vairāki svētku apmeklētāji atzina, ka šogad tie esot bijuši klusāki nekā pērn, lai gan koncertos apmeklētāju netrūka. Iespējams, daļa potenciālo svētku dalībnieku izvēlējās apmeklēt grandiozo Līvas ciema tirgu, kas notika šajā pašā dienā, tomēr G.Kampare uzsver, ka svētki šķituši klusāki, jo pērn vairāk taisīts šovs, bet šogad izmantotas tās vērtības, kas ir mums tepat blakus. "Vakarā uz koncertu un balli ieradās vairāk nekā tūkstotis cilvēku, kas pat ir rekords, tāpēc nebūt nejūtamies zaudētāji," viņa saka. Tāpat esot prieks, ka pirmo reizi uz svētkiem atvesti arī Grobiņas veco ļaužu nama iemītnieki, un koncertu par brīvu varēja noskatīties arī daudzie svētku dalībnieki no apkārtējiem pagastiem.