Kurzemes Vārds

19:27 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Policijas spēkiem sākas karstā sezona

Ints Grasis

Ar pagājušo nedēļas nogali, kad par kārtību mūspusē bija jārūpējas pavisam deviņos sarīkojumos, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē sācies saspringtāks darba grafiks, jo katru nedēļas nogali Liepājā un rajonā tiek rīkoti dažādi izklaides pasākumi, informēja Liepājas PRPP priekšnieka palīdze Egita Guseva. Pavisam no Valsts policijas puses sabiedriskās kārtības nodrošināšanā vasarā iesaistīsies vairāk nekā 100 policistu.

Pagājušās nedēļas nogalē Līvas ciema jubilejas laikā tika rīkots pasākums "Zaļā sēta", kur satiksmes slēgšanu nodrošināja trīs Ceļu policijas nodaļas inspektori gan dienā, gan naktī. Trīs citi inspektori savukārt bija iesaistīti motokluba "Hermejs – 1000" pavadīšanā. Paralēli visām trim Līvas ciema svētku norises vietām notika arī bērnu dziesmu festivāla "Lai skan!" gājiens, kuru pavadīt arī tika norīkoti Ceļu policijas nodaļas inspektori.

Tāpat Ceļu policijas nodaļas inspektori gādāja par kārtību karadarbības imitācijas šovā, kas notika 14.novembra bulvārī, savukārt Patruļrotas kārtībniekiem bija jānodrošina sabiedriskā kārtība 1.jūnijā pie koncertdārza "Pūt, vējiņi!", kad notika I.Kalniņa dziesmu koncerts.

Grobiņā nedēļas nogalē tika rīkoti pilsētas svētki, kur par sabiedrisko kārtību centrā un pie pilskalna rūpējās 10 Liepājas PRPP darbinieki, bet pieci policisti devās uz Rucavu, kur notika rajona amatierteātru saiets.

Svētku laikā policijas darbinieki veica arī profilaktiskos pasākumus vietās, kur pārdod alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus, kā arī patrulēja svētku vietām pietuvinātās teritorijās. Svētku laikā policija pārbaudīja 10 tirdzniecības vietas, kurās pārdod alkoholiskos dzērienus un tabaku. Policisti novērojuši, ka bieži vien tirdzniecības vietā ienāk bariņš nepilngadīgu jauniešu, bet viens no viņiem ir pilngadīgs, kurš arī izdara alkohola pirkumu.

31.maijā ap pulksten 15 Liepājas PRPP darbinieki veikalā "Krišjānis", K.Valdemāra ielā 56/58, atklāja, ka tiek pārdots alkohols bez licences. Bet 1.jūnijā pulksten 3.40 Patruļrota aizturēja 1972.gadā dzimušo Andri H., kas atradās alkohola reibumā un pretī Liepājas Pedagoģiskajai akadēmijai plūca puķes. Šajā pašā naktī ap pulksten 2 pie alus dārza "Līva" tika aizturēts 1987.gadā dzimušais Arsēnijs I., kas kārtoja dabiskās vajadzības. Visos šajos gadījumos ir sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.