Kurzemes Vārds

22:03 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Imanta Kalniņa "Jaunās zvaigznes" mirdz Liepājā

Daiga Mikuļska

Ar nebijušu, vairāk nekā pusstundu garu komponista Imanta Kalniņa dziesmu popūriju, kā arī ar uzvarētāju un laureātu sveikšanu svētdien koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" izskanēja konkurss "Jaunās zvaigznes". Par uzvarētājiem atzīti četri dziedātāji, un galveno balvu saņēma Līga Priede no Limbažu rajona. Pārējie uzvarētāji – Liene Blauzde no Liepājas, Valdis Kokins no Daugavpils rajona un grupa "Jūras akmentiņi" no Ventspils. Vēl uzvarētāju skaitā deju grupa "Mazais Andžiņš" no Rīgas.

Konkursa "Jaunās zvaigznes" idejas autore ir dziedātāja un komponiste Laila Ilze Purmaliete. Pērn konkursā tika dziedātas Raimonda Paula dziesmas, šogad – tikai Imanta Kalniņa sarakstītā mūzika. Pirms finālkoncerta, kas izskanēja svētdien Liepājā, visos Latvijas novados notika atlases kārtas, kurās piedalījās vairāk nekā 4 tūkstoši dalībnieku. Uz estrādes "Pūt, vējiņi!" skatuves uzstājās astoņpadsmit finālistu – trīs deju grupas un piecpadsmit dziedātāju. Arī divas liepājnieces – Liene Blauzde un Ginta Mahte. Lai gan tika izvirzīti pieci labākie, arī visi pārējie dalībnieki saņēma laureāta diplomu. No uzņēmuma "Laskana" G.Vēsmiņš speciālo simpātiju balvu pasniedza rīdziniecei Zanei Gudrajai.

Dziedātājus un dejotājus vērtēja žūrija, kuras priekšsēdētājs bija Imants Kalniņš. Vēl tajā strādāja Latvijas radio ģenerāldirektors Dz.Kolāts, Latvijas televīzijas ģenerāldirektors U.Grava, Latvijas "Radio 2" direktors U.Duka, mūziķi A.Hermanis, J.Kulakovs, A.Mielavs, kā arī liepājnieki V.Skujiņš, A.Pumpure, G.Vēsmiņš un citi. Kā "Kurzemes Vārdam" atzina A.Hermanis, festivāla "Jaunās zvaigznes" dalībnieku sniegums, dziedāšanas prasme bijusi pat augstāka nekā vienam otram Eirovīzijas solistam. Bet komponists Imants Kalniņš izteica gandarījumu, ka Latvijā ir tik daudz dziedošu bērnu, kuriem nākotnē ir iespējas kļūt par atzītiem solistiem. Plānots, ka visi konkursa dalībnieki jūlija sākumā uzstāsies Siguldā, kur notiks kārtējās Imanta dienas un vērienīgs I.Kalniņa mūzikas koncerts.