Kurzemes Vārds

20:20 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Festivāls "Lai skan!" izskanēja piekto reizi

Kristīne Pastore

Jau 5.gadu notika komponista Andra Eniņa un Ceļojošā leļļu teātra organizētais bērnu dziesmu festivāls "Lai skan!". Tajā piedalījās vairāk nekā 350 dalībnieku.

Festivāla "Lai skan!" lielais pievilkšanas spēks slēpjas tā demokrātiskumā, jo neviens nevienu nevērtē pēc vietām. Festivāls tradicionāli iesākās Kūrmājas prospekta galā ar Jūras spēku orķestra defilē programmu un kopīgu gājienu cauri pilsētai uz Latviešu biedrības namu. Tradicionāls bija arī vakara noslēgums ar desiņu cepšanu un mielošanos ar "Jūrpils" konditoru dāvināto kliņģeri un Andronkuļa paša tecinātajām bērzu sulām. Un tikpat tradicionāls bija arī festivāla noslēgums nākamajā dienā ar priedīšu stādīšanu jūrmalas kāpās Pērkones ielas galā. "Dziesmotā priežu audze" – tā sauks šo parku, kas ar katru gadu kļūst plašāks un plašāks.

Festivāls "Lai skan!" jau ir ieguvis starptautisku skanējumu. Šogad bija arī kolektīvs no Klaipēdas, kas piedalījās jau otro gadu, un no Gomeļas – baltkrievi bija pirmo reizi. Kā vēlāk sarunā ar "Kurzemes Vārdu" stāstīja tā vadītāja Gaļina Kresa, šī piedalīšanās ansamblim bijusi kā dāvana par uzvaru lielā konkursā Baltkrievijā.

Kā stāstīja lietuviešu kolektīva vadītāja Regīna Vindžigaļskiene, vislieliskākais esot tas, ka tiek dota iespēja uzstāties visiem.

Liepājnieki – ansamblis "Gaismiņas" – festivālā piedalījās jau ceturto reizi. Kā sacīja tā vadītāja Dzintra Orba, tas ir ļoti likumsakarīgi. Pirmkārt, tāpēc ka A.Eniņš ir "Gaismiņu" krusttēvs, otrkārt, ansamblis dzied ļoti daudzas viņa komponētās dziesmas. Arī Dz.Orba atzinīgi novērtēja festivāla ideju ļaut dziedāt ikvienam, kas to vēlas, jo, viņasprāt, visi nav vienādi, ne visiem ir iespēja mācīties mūzikas skolā, taču katrs savu varēšanu vēlas parādīt.

Pats festivāla organizators Andris Eniņš lielo dziedāt gribētāju pieplūdumu skaidro ar iespēju šajā festivālā katram parādīt sevi tādu, kāds katrs ir, nevis ierakstā. "Mēs parādām savas tā brīža emocijas, un tas ir galvenais," sacīja A.Eniņš. "Nevis sacensība, kuram ir biezāks nauda maks un kurš var atļauties ierakstu labākā studijā." A.Eniņš prāto, ka festivāls varētu kļūt vēl daudz plašāks un izvērsties par tādiem kā mazajiem dziesmu svētkiem.