Kurzemes Vārds

19:52 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Jūnijs

Ar Līvas ciema 750 gadu jubilejas vērienīgo sarīkojumu atvadoties no pavasara pēdējā mēneša, šodien jau trešo dienu dzīvojam vasaras pirmajā mēnesī, kura 21.dienas vakarā šis gadalaiks oficiāli paziņos par savu atnākšanu.

Jūnijs ir mēnesis, kurā saule vēl kāpj savā augstākajā kalnā un dienas vēl stiepjas garumā, un daba vēl raisās savā plaukumā, lai sagaidītu Jāņunakts ugunskurus un tad atkal pagrieztos uz rieta pusi. Bet jūnijā jau to neizjutīsim, vēl priekšā visa vasara ar saviem jaukumiem, un jūnijā būs arī pietiekami daudz notikumu, kam pievērst uzmanību.

Jūnijs Liepājā ienāca ar mūziku, aizvakar izskanot Imanta Kalniņa dziesmu jauno izpildītāju konkursam, un turpināsies ar mūziku, jau šās nedēļas beigās nodārdot ar šovasar Latvijas pirmo rokmūzikas festivālu "Mēs – liepājnieki", kurā muzicēt gatavojas 27 grupas. Droši vien pēc sezonas vērienīgākā iestudējuma Liepājas teātrī – "Stikla kalna" pirmizrādes – tautā ieies jaunas, dažādos apstākļos dziedamas Jura Kulakova dziesmas ar Jāņa Petera tekstu.

Šosestdien pludmalē uzvīsies zilais karogs, apstiprinot, ka šajā liepājnieku iecienītākajā atpūtas vietā sezona sākusies un peldēšanās un sauļošanās cienītājus neviens un nekas nevarēs traucēt baudīt sauli un jūru.

Ūdens motosporta cienītāji jūnijā varēs vērot Baltijas meistarsacīkstes, bet futbola un hokeja cienītāji gaidīs 20. un 21. jūniju, kad Ženēvā un Vīnē kļūs zināmi "Liepājas metalurga" komandu pretinieki UEFA un Starpkontinentālā kausa izcīņās.

Jūnijā ziedi smaržos ne tikai dārzos. Tie smaržos izlaidumu sarīkojumos skolās, bet 21.jūnijā šīs smaržas sāks piepildīt laukumus, parkus un tirgus, kur ielīgos Jāņus, un tad jau klāt būs arī pats Līgovakars un Līgonakts ar visu, kas tādās reizēs pienākas. Īsa jau būs šī Jāņunakts, bet vai tad tas kavēs ieraudzīt izplaukstam papardes ziedu?

Andžils Remess