Kurzemes Vārds

19:24 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Mums ir tiesības attiekties

GUNTA ŠNIPKE, Vecliepājas arhitekte

Sabiedrība ir ieinteresējusies par apspriešanai nodoto būvniecības ieceri Klaipēdas ielā 116a. Es šo sabiedrības "Vētra S" piedāvājumu vērtēju kā ļoti interesantu pieteikumu – beidzot ir atradies kāds, kurš izsaka vēlmi būvēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju. Šāda iniciatīva priecē, jo pats par sevi tas ir pozitīvs process, un ir svarīgi, ka Liepājā tas ir sācies. Ja reiz ir izteikts šāds piedāvājums, tad acīmredzot SIA "Vētra S" ir pārliecināta, ka būs kam šos dzīvokļus piedāvāt, ka būs cilvēki, kas gribēs tajos dzīvot.

SIA "Vētra S" ir nākusi klajā ar savu piedāvājumu, mēs to apspriežam. Tas ir tieši tāpat kā gadījumā ar Baltijas jūras atpūtas kompleksu, ko turpat netālu iecerējuši būvēt dāņi un kas arī bija nodots sabiedrības apspriešanai. Kāpēc "Vētra S" daudzdzīvokļu mājas būvniecībai izvēlējusies tieši zemes gabalu Klaipēdas ielā 116a, ir jāvaicā firmai. Ja tas būtu pašvaldības pasūtījums, tad vietas izvēle noteikti būtu atkarīga arī no Būvvaldes, un iedzīvotāji šādu jautājumu varētu uzdot Būvvaldei. Kā jau pilsētas galvenais arhitekts norādīja, Būvvaldes rīcībā nav nekādas informācijas par to, kāda savā laikā bijusi paredzēta šā rajona perspektīvā attīstība, pilsētas ģenerālplānā ir tikai noteikts tā lietojuma mērķis – daudzstāvu dzīvojamās apbūves teritorija. Tas zināmā mērā atraisa rokas. Bet viss atkarīgs no tā, kāda ir mūsu attieksme pret šo piedāvājumu.

Sabiedriskā apspriešana tieši to arī nozīmē – mums katram ir tiesības attiekties pret SIA "Vētra S" būvniecības ieceri, un mums ir tiesības savu attieksmi darīt zināmu Būvvaldei. Pagaidām neko vairāk arī negribētu teikt, pārējo – pēc tam, kad sabiedrība būs izteikusi savu viedokli. Un labi, ka savu viedokli iedzīvotāji izsaka tagad, pirms kaut kas notiek, nevis tikai tad, kad lāpsta jau iedurta zemē, kā nereti noticis citkārt.