Kurzemes Vārds

22:04 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Turpina rekultivēt mazās izgāztuves

Liepājas reģiona atkritumu saimniecības projekta ietvaros turpinās pērn iesāktā Liepājas rajona pašvaldību sadzīves atkritumu izgāztuvju rekultivācija un šobrīd pabeigta divu mazo izgāztuvju rekultivācija Dunalkā un Sakā, informē uzņēmuma "Liepājas RAS" pārstāve Līga Knipēna.

Šogad tiesības rekultivēt šīs izgāztuves ir ieguvuši AS "U.Pīlēna birojs", kas rekultivē izgāztuves Sakas, Dunalkas, Cīravas, Vecpils un Grobiņas pagastos, un celtniecības ­ būvniecības firma "Binders", kas rekultivē izgāztuves Gramzdas, Gaviezes, Vaiņodes, Otaņķu un Embūtes pagastos. Plānots, ka visu šo mazo izgāztuvju rekultivācija tiks pabeigta līdz gada beigām. Kā zināms, mazās atkritumu izgāztuves rajonā tiek pakāpeniski slēgtas saistībā ar Liepājas reģionālās atkritumu izgāztuves projekta realizāciju.

Šodien valsts komisija pieņems ekspluatācijā divas rekultivētās izgāztuves ­ Sakas pagastā "Bendorfu bedres" un Dunalkas pagasta "Atkritumu izgāztuvi", kā arī jaunnedēļ tiks pabeigti darbi Embūtes un Gramzdas pagastu izgāztuvēs.

"Gribam atgādināt pagastu iedzīvotājiem, ka savu darbību rajonā veiksmīgi izvērsušas atkritumu savākšanas firmas "Nordia" un "Eko Kurzeme" (bijusī "Hoetika ATU"), tādēļ lūdzam savlaicīgi slēgt līgumus par atkritumu izvešanu un nepiesārņot apkārtējo vidi," aicina SIA "Liepājas RAS".