Kurzemes Vārds

12:10 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Revolūcija Kazdangā sāk buksēt

KAZDANGA. Pēc reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Ivara Gatera atzinuma, pašvaldības deputāti balsojot atcēla paši savu iepriekš pieņemto lēmumu par neuzticības izteikšanu Pagasta padomes priekšsēdētājam Kārlim Rudītim.

Ivars Gaters vēstulē Kazdangas Pagasta padomes priekšsēdētāja vietniekam Jurim Moisejam pavēstījis, ka minētais lēmums neatbilst likuma "Par pašvaldībām" 65.panta prasībām, jo šī panta nosacījumi neparedz neuzticības izteikšanu priekšsēdētājam, bet gan viņa atbrīvošanu no ieņemamā amata. Tāpat deputāti 9.maija Pagasta padomes sēdē, kad bija pieņemts šis lēmums, nebija iesnieguši lēmuma projektu, kurā uzrādīti konkrēti tiesību aktu pārkāpumi, uz kā pamata priekšsēdētājs būtu jāatbrīvo no amata. Līdz ar to netika ievēroti minētā likuma 30.panta nosacījumi.

"2003.gada 9.maijā Kazdangas Pagasta padomes sēdē pieņemtais lēmums "Par neuzticības izteikšanu padomes priekšsēdētājam Kārlim Rudītim" ir nelikumīgs. Pieprasu steidzamu Pagasta padomes rīcību šī lēmuma atcelšanai," sacīts I.Gatera vēstulē.

Pagājušajā nedēļā Kazdangas deputāti sanāca uz ārkārtas sēdi, kurā tika lemts jautājums par iepriekš pieņemtā lēmuma atcelšanu. Par neuzticības lēmuma atcelšanu balsoja deputāti Vija Grava, Juris Moisejs, Viktors Petruks un pats priekšsēdētājs Kārlis Rudītis, kurš pagaidām slimības dēļ vēl nav atgriezies darbā. Savukārt pret balsoja Viktors Bloks, Varis Klēfelds un Gundars Sisenis. Līdz ar to deputātu vairākums tagad Kārlim Rudītim atkal uzticas.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka ar četrām balsīm par un divām pret deputāti aizklātā balsošanā izteica neuzticību Kārlim Rudītim, kurš pats sēdē nevarēja piedalīties slimības dēļ.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Gundars Sisenis, pēdējās divās sēdēs pirms neuzticības izteikšanas priekšsēdētājam bijuši jāatceļ divi iepriekš pieņemti padomes lēmumi par zemes piešķiršanu, un tas liecinot par lēmumu nesagatavošanu likumos noteiktajā kārtībā un darbinieku kontroles trūkumu pašvaldībā. Pieprasījumā par neuzticības balsojumu vēl bija norādīts, ka regulāri netiek ievērots Pagasta padomes sēžu reglaments, netiek pietiekami kontrolēta pašvaldības budžeta līdzekļu izlietošana.

Ņemot vērā, ka opozīcija paliek pie savām domām, vēl nevar uzskatīt, ka Kazdangas pagastā revolūcija cietusi sakāvi.