Kurzemes Vārds

11:25 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Nakts koncerti priecē vai traucē?

Andžils Remess

Vasaras atnākšanu apstiprina ne jau tikai saulītes ripošana pa zemes virsu vai pērkona grozīšanās apkārt, bet arī mūsu lasītāju telefona zvani redakcijai. Un ne jau tāpēc, ka tajos dominētu tikai šim gadalaikam raksturīgas tēmas, bet tā iemesla dēļ, ka šo zvanu skaits jūtami samazinājies. Jo tas nozīmē, ka laiks kļuvis pietiekami jauks, lai negribētos sēdēt mājās un zvanīt redakcijai.

Vienubrīd šķita, ka par visbiežāk cilāto jautājumu kļūs protesti pret dzīvojamās mājas būvi Dienvidrietumu rajonā, taču domē nolēma neatļaut šo celtniecību, un protesti aprima.

Cita iemesla dēļ aprima izglītības reformas tēma. Acīmredzot katrai pusei pietrūka argumentu, kā aizstāvēt savas pozīcijas, jo viedokļu apmaiņa pārtapa par savstarpēju aplamāšanos, bet tādus "viedokļus" mēs nepublicējam.

Tāpat kā nepublicējam ķengāšanos par pieminekļiem, vienalga, kam tie arī būtu celti, un zākāšanos par atceres dienām, vienalga, kādus notikumus tajās atceras. Kā vieni, tā otri ir vēstures liecinieki un ļauj labāk apzināties notikumus, kādi mums brāzušies pāri, un ne jau visi tie bijuši patīkami.

No īsās repliku pamaiņas par tikko minētajām tēmām savdabīgākā šķita šāda atziņa: Vācija nebūtu pieļāvusi Latvijas pastāvēšanu, kā to pēc uzvaras Otrajā pasaules karā pieļāva PSRS.

Droši vien, ka nebūtu. Tikai – kāpēc Latvijai vajadzīgs, lai kāds cits kaut ko pieļautu vai nepieļautu? Kāpēc vispār jāpieļauj, ka katram pašam nav tiesību izlemt?

Bet no lasītāju pēdējā laikā paustā droši vien turpinājumu gūs iebildumi pret nakts koncertiem, kuri apkārtnes iedzīvotājiem traucē mieru, un ne jau tikai ar mūzikas dārdēšanu, bet arī ar sadzērušos "klausītāju" atgriešanos no koncertiem. Un jautājums: kāpēc koncerti brīvā dabā obligāti jārīko naktīs, vai mūzika tad skan labāk?

Vasara tikai sākusies, koncerti vēl būs un būs, un vienus tie priecēs, bet citiem traucēs. Kuriem taisnība?