Kurzemes Vārds

06:53 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Savā pajumtē

Ivans Glupaks, pensionārs

Mūsu kādreiz jaunais dzīvojamais fonds arvien vairāk nolietojas. Es dzīvoju Siļķu ielā 16 no 1967.gada, kad māja nodota ekspluatācijā. 36 gadu laikā tikai vienu reizi mūsu mājā iztaisīja kosmētisko remontu kāpņu telpās. Tagad namu pārvalde iesaka darīt to pašiem īrniekiem, bet te dzīvo galvenokārt maznodrošināti pensionāri, tādēļ no šādas ieceres nekas neiznāk.

Kad es strādāju uzņēmumā "Hidrolats", tur jau agri pavasarī sāka rakstīt konkrētus darba plānus cehu sagatavošanai darbam ziemas apstākļos. Par katru darbu bija jāatbild konkrētam cilvēkam. Kādēļ gan šādu kārtību neieviest arī pašreizējos dzīvokļu uzņēmumos? Tur droši vien iebildīs, sak, arī mums ir plāni. Tad jau šie plāni nav nekā vērti, ja pagājušajā ziemā daudzās vietās aizsala ūdensvada un kanalizācijas caurules. Un iemesls varēja būt tikai tas, ka neviens šīs mājas nepārbaudīja un nepieņēma pirms ziemas iestāšanās! Un sodu, kā man šķiet, arī neviens nesaņēma. Piekrītu, ka daudz kas atkarīgs no iedzīvotājiem, arī pats esmu aizrādījis dažiem kaimiņiem, ka ārdurvis vienmēr jāver ciet. Bet atliek vienīgi palūkoties uz tām, lai saprastu, ka nemaz nav vērts tās aizvērt, jo durvis jau sen kļuvušas nelietojamas un knapi turas eņģēs. Pirms dažiem gadiem vairākās kaimiņu mājās sāka likt jaunas ārdurvis, taču darbi bija jāpārtrauc. Kā lai šādās durvīs ierīko kodu slēdzenes! Un pēc visa tā mēs vēl gribam, lai kāpņu telpās nesvilpotu vējš un dzīvokļos būtu silti!

Turpina spriest par siltuma skaitītājiem. Nevaru iedomāties, ka mūsu un daudzu citu tādu pašu māju īrnieki piekristu to darīt par savu naudu. Tādi skaitītāji bija jāierīko jau sen, kopš siltums palicis dārgāks. Taču šos mēraparātus jāierīko centralizēti. Bez tam katra firma darbu veic citādāk, bet būtu jāievēro vienotas tehniskās prasības.

Vasarā ne vien jāremontē jumti, bet arī jāmaina korozijas saēstās caurules, jāievieš kārtība pagrabos. Bet kādu gan kārtību var ieviest mūsu pagrabā, ja tur vienmēr krājas gruntsūdeņi. Tie sasilst no siltumtīklu cauruļvadiem, tādēļ tur vairojas odi. Namu pārvaldē atrunājas, sak, to taču būvējuši padomju celtnieki. Bet pagājis taču gandrīz 40 gadu, un neviens nav domājis par kādu tehnisku risinājumu. Nākamajā mēnesī sāksim vairāk maksāt par īri un mājas apsaimniekošanu. Šī starpība būtu jānovirza attiecīgo darbu veikšanai, lai mūs nebaidītu bargā ziema.