Kurzemes Vārds

22:30 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vācu un latviešu tikšanās centram 10 gadi

Indra Imbovica

Divas dienas ar plašu programmu – semināriem, koncertiem, izstādi, baznīcu un muzeja apmeklējumiem, pārrunām un diskusijām – savas pastāvēšanas 10 gadu jubileju atzīmēja Vācu un latviešu tikšanās centrs. Ciemos bija uzaicināti vācbaltu draugi un vācu biedrību pārstāvji no Latvijas, kā arī amatpersonas no Vācijas vēstniecības Latvijā.

Svinīgajā atklāšanā E.Melngaiļa koncertzālē Vācu un latviešu tikšanās centra priekšsēdētāja Taisija Hristoļubova klātesošos iepazīstināja ar centra vēsturi, tajā patlaban darbojas ap 40 biedru, ar tā plašo darbību, kopīgi sveica savus rosīgākos dalībniekus un ilggadējo bijušo priekšsēdētāju Kurtu Blūmu. Apsveikuma uzrunu teica arī Vācijas vēstniecības Latvijā kultūras atašejs Franks Radke.

Liepājā darbojas piecas vācu organizācijas jeb biedrības, kas visas apvienojušās zem "Vācu nama" jumta, Stendera ielā 5. Vācbaltu viesiem, kuri Liepājā bija ieradušies no dažādiem Vācijas novadiem un pilsētām, tostarp Vācbaltiešu apvienības nama Darmštatē vadītājai Gertjē Antonai, vēsturniekiem, vācu dzimtu pētniekiem Renātei Adolfi un Fridriham Blūmam īpaša interese bija par redzēto un dzirdēto Zentas Mauriņas muzejā Grobiņā, kur viesi noklausījās rakstnieces balss ierakstu vācu valodā un Harro fon Hiršheita lekciju, par Sv.Trīsvienības baznīcu, kur piedalīties dievkalpojumā, un arī par jauno Sv.Meinarda baznīcu. Pedagoģijas akadēmijā visi piedalījās konferencē par darba pieredzi un Latvijas vācu kultūras biedrību sadarbību.

"Vācu namā", Stendera ielā 5, vācbaltieši ar lielu interesi apskatīja Liepājas vācu biedrību izstādi "Mūsu vaļasprieki" ar dažādiem rokdarbiem: adījumiem, tamborējumiem, dzintara rotām, floristikas un foto darbiem. Liepājas vācu kopienas "Keim" un vācu un jauniešu centra "Odera" dalībnieki krāšņos vācu lauku novada tautastērpos dziedāja vācu dziesmas.

Divās viesošanās dienās ciemiņi daudz staigāja un iepazinās ar Liepāju un tās skaistākajām vietām, bet vācu viesi un mājnieki lielā pulkā kopā satikās un atpūtās restorānā "Pastnieka māja".