Kurzemes Vārds

23:38 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Notriec bērnu un iekļūst avārijā

Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas Ceļu policijas nodaļas darbinieki 10.jūnija pievakarē saņēma ziņojumu, ka satiksmes negadījums noticis Ganību ielā. Tajā cietis arī kāds nepilngadīgs gājējs.

Ierodoties notikuma vietā, policijas ekipāžas inspektori konstatējuši, ka automašīnas "Mercedes Benz" vadītājs Arnis, kas dzimis 1980.gadā, ap pulksten 18.35, braucot pa Ganību ielu, ir uzbraucis 6 gadus vecam bērnam. Cietušais 1997.gadā dzimušais Bogdans uzturējies ielas malā iepretim 58.namam un tad pēkšņi izskrējis uz ielas tik tuvu braucošajai automašīnai "Mercedes Benz", ka vadītājs Arnis nav vairs spējis izvairīties no sadursmes. Negadījumā cietušais puisēns ir ievietots Liepājas Centrālās slimnīcas Bērnu nodaļā.

Vēl viens satiksmes negadījums noticis 8.jūnijā uz Liepājas rajona ceļa. Ceļu policijā pastāstīja, ka svētdien ap pulksten 6.35 automašīnas "Ford Scorpio" vadītājs Raimonds, kurš dzimis 1977.gadā, izraisījis avāriju Durbes novadā. Braucot pa ceļu maršrutā Rīga – Liepāja, vadītājs nebija izvēlējies drošu braukšanas ātrumu un nobrauca no ceļa. Vadītājs negadījumā nav guvis nopietnus savainojumus, un hospitalizācija viņam nebija nepieciešama. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses grupas inspektors Normunds Cērmanis informēja: pārbaudot alkohola klātbūtni vadītāja izelpā, atklājies, ka Raimonds pie sava spēkrata stūres ir sēdies alkohola reibumā. Turklāt viena gada laikā šī ir jau otrā reize, kad vadītājs tiek pieķerts šajā pārkāpumā.

Likvidē nelegālu metāluzpirkšanas punktu

Izmantojot operatīvo informāciju, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas Ekonomikas policijas darbinieki šajās dienās ir likvidējuši metālu uzpirkšanas punktu, kas darbojies nelikumīgi. Kā stāstīja Policijas pārvaldes preses grupas inspektors Normunds Cērmanis, krāsainā metāla uzpirkšanas punkts jau ilgāku laiku darbojies Burtnieku ielā 1a, un to vadījis 1963.gadā dzimušais Vitālijs P. Pārbaudes laikā konstatēts, ka vīrietis iepērk no privātpersonām krāsaino metālu bez atbilstošas uzņēmējdarbības licences. Šajā vietā policijas darbinieki atraduši 283 kilogramus krāsainā metāla, no kuriem daļa bija arī augstsprieguma vadu. Jau iepriekš rakstījām, ka policiju jau ilgāku laiku nodarbina problēma ar elektrības vadu zādzību atklāšanu. Specializējušies elektriķi pamanās noņemt no stabiem vadus vairāku desmitu metru garumā, radot ievērojamus zaudējumus uzņēmumam "Latvenergo". Tā kā nozieguma vietā pieķert zagļus ir samērā sarežģīti un reti iespējams, tad policijas inspektori nolēmuši pastiprināt cīņu ar nelegāliem metāluzpirkšanas punktiem, kur šos vadus zagļi vēlāk pārdod.

Nolej dīzeļdegvielu un paņem magnetolas

Policijā šajās dienās saņemts iesniegums no kāda traktora īpašnieka, ka viņš ir konstatējis zādzību no sava braucamā. Policijā stāstīja, ka 9.jūnijā pašlaik vēl nenoskaidrotas personas apzagušas SIA "Norinda" piederošo traktoru "Valmet", paņemot divas radiomagnetolas "Blaupunkt", kā arī nozagta viena hidrošļūtene un aptuveni 20 litru dīzeļdegvielas. Zādzības brīdī traktors atradies Nīcas pagasta Bernātu mežā.

Atrod bezpajumtnieces mirstīgās atliekas

10.jūnijā ap pulksten 7.25 Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemts ziņojums no Šķēdes ielas. Aptuveni 100 metru no 7.nama iedzīvotāji bija pamanījuši kādas sievietes līķi. Ierodoties notikuma vietā, policisti noskaidrojuši, ka mirusī ir 1949.gadā dzimusī Svetlana P., kurai nav bijusi noteikta dzīvesvieta. Vardarbīgas nāves pazīmes sākotnējā apskatē nav konstatētas, taču īsto sievietes nāves iemeslu noteiks Tiesu medicīnas ekspertīzē.

Iemidzina klejojošos dzīvniekus

Pašvaldības policijas darbinieki kopā ar SIA "EKO Kurzeme" pārstāvjiem otrdien veikuši reidu, kurā iemidzināti klaiņojošie dzīvnieki. O.Kalpaka ielas rajonā iemidzināti 4 suņi bez saimniekiem. Visi dzīvnieki nogādāti dzīvnieku stacionārā.

Policija lūdz palīdzēt

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki lūdz iedzīvotāju palīdzību kāda vīrieša atpazīšanā. Vīrieša līķis 5.jūnijā atrasts nama pagalmā Lielā ielā 2. Vīrieša pazīmes: 40 – 45 gadus vecs, austrumeiropeīda izskata, 180 cm garš, vidējas miesasbūves. Mati tumši, aptuveni 4 – 5 cm gari, deniņu rajonā nedaudz atkāpušies. Bija ģērbies zilā kreklā ar garām piedurknēm, tumšas krāsas biksēs, brūnas ādas vasaras apavos. Īpašas pazīmes: virs kreisās uzacs melna dzimumzīme, virs labās kājas augšstilba sadzīves apstākļos gūta rēta. Policija lūdz visus, kam ir zināma kāda informācija par šo vīrieti, zvanīt pa tālruņiem 3404558 vai 02.

Precizējums

Jau vakar informējām, ka pirmdien rīta pusē Karostas kanālā noslīcis kāds vīrietis, kura mirstīgās atliekas netika atrastas. Kā redakciju informēja Jūras spēku Baltijas valstu Ūdenslīdēju mācību centra komandiera pagaidu vietas izpildītājs J.Timofejevs, tūlīt pēc izsaukuma saņemšanas ūdenslīdēji lielo viļņu un drošības apsvērumu dēļ nav varējuši iegremdēties ūdenī, lai atrastu noslīkušo, taču J.Timofejevs precizēja, ka arī nākamajās dienās meklēšana nav turpināta, jo no policijas nav saņemts attiecīgs aicinājums.