Kurzemes Vārds

22:39 Pirmdiena, 9. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pārbauda preču izcelsmi tirgū

Aizvakar Pārtikas un veterinārā dienesta Liepājas pārvaldes pārtikas inspektori saskaņā ar dienesta norādījumiem veica pārbaudi Pētertirgū, kur centās noskaidrot piedāvātās lauksaimniecības produkcijas izcelsmi un atbilstību pircējiem sniegtajām norādēm.

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja pārvaldes vadītāja vietniece Gunta Jaunzeme, visi tirgotāji esot uzrādījuši zemes lietototāja vai īpašnieka dokumentu, taču pasacīt, vai tirgotais tomāts, gurķis un zemene ir izaudzēta tieši tur, esot faktiski neiespējami. Kāda sieviete, kurai zeme pieder Liepājā, piedāvājusi pircējiem Aizputē audzētus salātiņus. Kad kundzītei par to aizrādīts, viņa taisnojusies, ka aizņēmusies tikai preču zīmi.

Pārtikas inspektori uzmanību pievērsuši arī tirgoto dārzeņu un ogu kvalitātei, kas kopumā bijusi laba. "Mēs neredzējām saspiestas vai bojāties sākušas ogas," teica Gunta Jaunzeme. "Ja gadījumā kāda kaste ar ogām arī ir ievesta no Lietuvas vai kādas citas valsts, tad tas būs noticis iepriekšējā naktī."

Gunta Jaunzeme domā, ka kārtības ieviešanai tirgū būtu jāapstiprina jauni, stingrāki noteikumi. Viņasprāt, nepieciešams no tirgotājiem pieprasīt, lai dārzeņi vai vismaz to kastes būtu marķētas. Pašreiz ideāla kārtība, kādai vajadzētu būt visur, esot sastopama jaunajā lielveikalā "Rietumu centrs", kur gan augļiem, gan dārzeņiem ir norādes, no kādas valsts tie ievesti.