Kurzemes Vārds

05:04 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Atklās izstādi "Kontrasti Latvijas laukos"

Ceturtdien, 3.jūlijā, Rīgā, Esplanādes parkā tiks atklāta fotoizstāde "Kontrasti Latvijas laukos", ko rīko "Hipotēku banka". Izstādes mērķis ir iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar daudzšķautņaino situāciju Latvijas lauksaimniecībā, informēja "Hipotēku bankas" sabiedrisko attiecību speciāliste Adriāna Hincenberga.

Kā esam jau rakstījuši, izstādes materiāli iegūti piecu dienu ilgā ekspedīcijā maija beigās, kuras laikā veikti vairāk nekā 2000 kilometru, apbraukājot visus Latvijas novadus. Ekspedīcijas laikā fotogrāfs Andris Krieviņš fiksēja pretstatus starp modernām lauku saimniecībām, kurās tiek sekmīgi pielietotas mūsdienīgas ražošanas metodes, un sabrukušu saimniecību ainām. Izstādes materiāli iemūžina laukos valdošos pretstatus situācijā, pirms Latvijas laukus skars lielās pārmaiņas, ko nesīs Latvijas pievienošanās Eiropas savienībai.

Ekspedīcija apmeklēja saimniecības, kas pārstāv plašu Latvijas lauksaimniecības nozaru loku ­ piena lopkopību, graudkopību, cūkkopību, kartupeļu audzēšanu, dravniecību, kā arī zivju audzēšanu. Savā ceļā ekspedīcijas dalībnieki sastapa daudzus interesantus cilvēkus, kas ir savu pagastu saimnieciskās dzīves virzītāji. Viņu vidū var minēt arī Nikolaju Pušņicki no Grobiņas pagasta, kas līdzās grūtajiem kartupeļu audzēšanas darbiem atrod laiku arī piedalīties pasaules čempionātā riteņbraukšanā senioriem un trenējoties šosezon nobraukt jau vairāk nekā 5000 kilometru. Tāpat citu ekspedīcijas apmeklēto saimnieku panākumi, kas gūti, spītējot dažādiem sarežģījumiem, ir apbrīnojami un ar tiem varēs iepazīties izstādes apmeklētāji.

"Visas apmeklētās saimniecības ir valstiskās Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju kreditēšanas programmas dalībnieces. Šī programma ir kalpojusi kā atbalsta punkts vai pat pavērsiens šo saimniecību attīstībā," piebilst A.Hincenberga.

Ekspedīcijas gaitā tika secināts, ka divi būtiskākie faktori lauku saimniecību attīstībai ir katra cilvēka uzņēmība un darbaspējas, kā arī pieejamais finansējums. Pat novados, kur lauksaimniecības situācija kopumā nav spoža, ir cilvēki, kas spēj izveidot modernus, plaukstošus uzņēmumus. Izdevīgs ilgtermiņa finansējums ir būtisks priekšnosacījums ne tikai sekmīgai attīstībai, bet lauksaimnieciskās ražošanas saglabāšanai Latvijā nākotnē. Tāpēc ir svarīgi nodrošināt valsts atbalstu, lai šis finansējums kļūtu arvien izdevīgāks.

"Izstāde Rīgā būs apskatāma līdz 5.jūlijam, bet pēc tam tā apceļos vairākas pilsētas dažādos Latvijas rajonos," sola A.Hincenberga.