Kurzemes Vārds

14:10 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Jūlijs

Andžils Remess

Šo laiku var vērtēt dažādi. Pesimisti teiks, ka Jāņi jau nolīgoti un tātad pusvasara garām, bet optimisti sacīs, ka puse vasaras vēl priekšā. Jā, saule jau pagriezusies uz rudens pusi, un tomēr īstais atvaļinājumu laiks tikai sākas.

Bet jūlijs ir ne tikai atpūtnieku visiecienītākais mēnesis, kad ļaudis vislabprātāk dodas baudīt gan svešzemju jaukumus, gan mūsu pašu pludmales samtainās smiltis un jau itin vasarīgo jūras ūdeni. Jūlijs ir svētku mēnesis. Tiesa, jūlijā nav neviena oficiāli atzīmējama svētku diena, toties šim mēnesim cauri vīsies dažādi svētki kā valsts, tā pilsētas mērogā.

Jau Rīgā ir iedimdējušies XXIII Vispārējie latviešu dziesmu svētki, kurus kuplina arī vairāk nekā pusotrs tūkstotis liepājnieku un novadnieku no gandrīz sešiem desmitiem koru un deju kolektīvu. Un ne jau tas svarīgi, kādu atzinību šie kolektīvi gūs, bet gan mūsu pilsētas pārstāvju iesaistīšanās palīdzēt radīt to kopības izjūtu, to tautas vienojošo garu, kāds var būt tikai Dziesmu svētkos, vienalga, kādas iekārtas laikā tie arī notikuši.

Mēneša vidū Liepājā ienāks Jūras svētki, tikai atšķirībā no citiem gadiem tie no Jūras ielas pietuvosies ūdeņiem. Un šoreiz galvenais būs nevis dziesmas un mūzika, bet gan tas, ka atklās vēl vienu sakārtotu vietu Liepājā – tā saukto promenādi, kas stiepsies gar ostmalu Vecliepājas pusē ar zaļumiem, soliņiem atpūtai, strūklaku.

Jūlijā jau trešo reizi notiks pludmales festivāls, un šoreiz uzsvars būs likts uz sporta aktivitātēm, tādējādi mēģinot daudzu desmitu gadu garumā tik populāros sporta svētkus no pilsētas ielām un sporta arēnām pārcelt jūras krastā.

Savi svētki būs arī ziedu mīļotājiem, savi – grāmatu lasītājiem, kad Centrālā grāmatnīca atzīmēs atjaunošanas pirmo gadadienu, savi – gleznotājiem, kuri pulcēsies starptautiskā plenērā "Pilsēta un jūra", savi – sporta cienītājiem, jo atkal Liepājā un apkārtnē risināsies Eiropas čempionāts autorallijā. Tāpat jācer, ka futbola cienītājiem svētkus radīs "Liepājas metalurga" komanda, jūlijā paredzētajās piecās spēlēs nostiprinoties Latvijas meistarsacīkšu līdera pozīcijās.