Kurzemes Vārds

04:56 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Reālas tikšanās veicina uzticēšanos

Jānis Vilnītis, akciju sabiedrības "Liepājas papīrs" viceprezidents

Ik pēc laika Liepājā ierodas augstāka un zemāka ranga amatpersonas, arī uzņēmēji no citām valstīm, lai iepazītos ar pilsētu, tās vadītājiem, uzņēmumiem, dažādām dzīves sfērām. Gluži tāpat liepājnieki dodas braucienos uz tuvākām un tālākām zemēm. Nenoliedzami, ka pēdējos gados šāda veida sadarbība un tikšanās kļuvusi daudz aktīvāka. Ja tas vienai vai otrai pusei nebūtu vajadzīgs, ja tā būtu tikai lieka laika tērēšana un nenestu nekādus augļus, tad, domāju, ne draudzības vizītes, ne tikšanās ar citu valstu pārstāvjiem netiktu organizētas. Jo nevaram atļauties velti tērēt savu laiku.

Daudziem Liepājas uzņēmumiem ir biznesa partneri citās valstīs, un šīs attiecības tiek attīstītas nepārtraukti. Vakar Liepāju apmeklēja Polijas vicepremjers un tikās ar mūsu uzņēmumu vadītājiem. Bija iepazīšanās, bija informācijas apmaiņa, un tā poļu pusei darīs zināmu, ka ir ne tikai tāda valsts Latvija, tās galvaspilsēta Rīga, bet arī Liepāja ar ostu, rūpniecības uzņēmumiem, savām attīstības iespējām. Ļoti iespējams, ka kaut kāda informācija par šo vicepremjera vizīti nonāks arī līdz Polijas uzņēmējiem, kuri ievēros un liks aiz auss gan Latvijas, gan Liepājas vārdu.

Ja jāatbild, vai mūsu uzņēmumam bijusi kāda reāla, konkrēta atdeve pēc šāda veida tikšanās reizēm, kad pilsētā ierodas citvalstu viesi, tad jāsaka – nē. Bet. Tā bijusi iespēja paplašināt savu redzesloku, iegūt jaunu informāciju, kas palīdz orientēties pasaulē notiekošajos procesos un saimnieciskās dzīves aktivitātēs. Manuprāt, visa veida vizītes – vai liepājnieki uzņem viesus, vai ciemos braucam paši – nevar vērtēt tikai labi vai tikai negatīvi. Viss atkarīgs no tā, ar kādu nolūku, mērķi tas tiek darīts. Vēl pastāv dažādi tikšanās līmeņi un šo tikšanos uzdevumi. Viens skanējums un ieguvums no tā, ka Lavijas prezidente dodas pasaulē, lai pārstāvētu mūsu valsti. Pavisam citi uzdevumi, piemēram, Liepājas pašvaldības vadītāja vizītei kaimiņvalsts pilsētā. Svarīgi ikdienā labi darīt vispirms mazas lietas, un tad no tām veidojas viens lielais veselums. Vairāk nekā skaidrs, ka par sevi visu laiku, dažādās formās un dažādos līmeņos jāatgādina. Kā vienam konkrētam uzņēmumam, tā pilsētai kopumā.

Nenoliedzami, ka sadarbība veidojas daudz auglīgāka, ja ar citas valsts pārstāvi, sadarbības un biznesa partneri esi ticies reāli, tā teikt, aci pret aci. Nevis tikai pastarpināti ar interneta vai telefona sakaru palīdzību. Tie ir kontakti, kas, turpmāk strādājot, veicina lielāku uzticēšanos un abpusēju ieinteresētību. Dzīvē nekad pilnīgi visu nevar uz priekšu saplānot, un dažkārt, ejot uz kādu organizētu tikšanos, šķiet, ka tas nekad nebūs vajadzīgs un paredzama vien lieka laika tērēšana. Bet paiet mēneši, gads vai vairāk un vari tikai priecāties, ka uz šo tikšanos esi bijis, tieši tos cilvēkus saticis un iepazinis, jo situācija mainījusies un gan iegūtā informācija, gan konkrētie cilvēki kļuvuši biznesam nozīmīgi un vajadzīgi.