Kurzemes Vārds

21:10 Ceturtdiena, 20. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Uzbrukumu aktierim V.Čestnovam varētu būt izdarījusi trīs cilvēku grupa

Andrejs Rjabcevs

Pagājis jau gandrīz mēnesis, kopš namu pagalmā Lielā iela 2 5.jūnija rītā tika atrasts sasista vīrieša līķis. Tikai vēlāk noskaidrojās, ka mirušais ir Liepājas teātra aktieris Viktors Čestnovs, kuru naktī kādas nezināmas personas bija piekāvušas līdz nāvei. Šobrīd policija veic dažādus operatīvos pasākumus, lai pēc iespējas ātrāk šo lietu atšķetinātu un vainīgās personas nonāktu uz apsūdzēto sola.

Līķi atrod tikai no rīta

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Valters Ločmelis "Kurzemes Vārdam" stāstīja, ka policija joprojām aktīvi strādā, lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus. Atgādināsim īsu notikušā secību: 5.jūnija rītā Pašvaldības policijas dežūrdaļā Lielā ielā ienācis trūcīgi ģērbies vīrietis bez noteiktas dzīvesvietas, kas paziņojis dežurantam, ka nama pagalmā Lielā ielā 2 guļot kāds vīrietis, bet visi kārtīgie cilvēki, kā viņš izteicies, guļošajam mierīgi staigājot garām. Dežurants sapratis, ka namu pagalmā guļ kāds kārtējais svinētājs, kuru jānogādā atskurbtuvē. Taču tā vis nebija, jo, ierodoties notikuma vietā, noskaidrojies, ka guļošais ir bez dzīvības pazīmēm un uz viņa ķermeņa redzamas vardarbības pēdas. Nekavējoties izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kas apstiprinājusi vīrieša nāvi. Tad arī pie darba ķērusies Valsts policijas Operatīvā grupa, kas veica notikuma vietas apskati un dažādus operatīvus pasākumus iespējamo liecinieku aptaujāšanā.

Pašlaik vēl ir ļoti mīklainas ziņas par tajā naktī notikušo, bet noskaidrojies, ka Liepājas teātra aktieris V.Čestnovs naktī uz 5.jūniju pēc mēģinājuma gaidāmajai pirmizrādei "Stikla kalns" dažas minūtes pēc pulksten 1 bija izgājis no teātra ēkas, lai dotos uz kādu no tuvējiem veikaliem. To apliecina Teātra ielā esošās Latvijas bankas ielas videonovērošanas kamerās fiksētais: tur redzams, ka cilvēka siluets, kas atbilst V.Čestnovam, paiet garām bankas ēkai pulksten 1.14 naktī. Visticamāk, ka aktieris uzreiz devies uz nakts veikalu "Juta", taču līdz galamērķim nav aizgājis, jo nama pagalmā pie veikala noticis liktenīgais incidents.

Noziegumam bijuši arī liecinieki

Viens no policijas aptaujātajiem lieciniekiem stāstījis, ka tajā naktī sēdējis mājās un skatījies televizoru. Tad ap pulksten 1.15 izdzirdējis sētā dobjus sitienus, kas vairākas reizes atkārtojušies. Ņemot vērā bankas videokamerā fiksēto aktiera aiziešanas laiku un liecinieka dzirdēto, policija pieļauj, ka sitienu trokšņi varēja rasties kautiņā, kurā tika sasists Viktors Čestnovs. Kriminālpolicijas priekšnieks V.Ločmelis apšaubīja izskanējušās baumas, ka aktieris būtu varējis no teātra doties uz bāru "Melnais kaķis" vai kur citur, jo nedz minētās kafejnīcas personāls, nedz arī tuvējā bāra "Roms", ne arī veikala "Juta" darbinieki notikuma naktī nav aktieri redzējuši.

Šobrīd policijai ir aizdomas, ka smagos miesas bojājumus, kuru dēļ iestājusies V.Čestnova nāve, varētu būt nodarījusi trīs cilvēku kompānija – divi vīrieši un viena sieviete. Kāds liecinieks redzējis, ka ap to pašu laiku steidzīgi no sētas iznāk vispirms kāds garāka auguma vīrietis un īsāka sieviete, tad viņiem no muguras pieskrējis vēl viens vīrietis. Policija uzskata, ka šī trijotne arī ir pastrādājusi smago noziegumu. Taču joprojām tiek veikts izpētes darbs. Visus notikušā apstākļus noskaidrot krietni traucē tas, ka vieta, kur notika uzbrukums, nav apgaismota un lieciniekiem ir bijušas grūtības saskatīt tur notiekošo.

Apšauba laupīšanu kā uzbrukuma motīvu

Jautāts par to, kādi varētu būt iespējamie uzbrukuma iemesli, V.Ločmelis izteica šaubas, ka tā bijusi laupīšana. "Tiesa, notikuma vietā līķis tika atrasts uz sāniem un viena bikšu kabata tam bija izvērsta uz āru, taču mums vēl nav pamata domāt, ka to izdarījušas tieši tās personas, kas V.Čestnovam nodarīja miesas bojājumus," skaidroja Kriminālpolicijas priekšnieks. Drīzāk jau rīta pusē kāds garāmgājējs (iespējams, kāds bezpajumtnieks) redzējis guļam uz taciņas starp diviem ceriņu krūmiem vīrieti, vēlējies pārbaudīt, vai viņam kabatā nav kādas vērtīgas mantas. V.Ločmelis pieļāva, ka daudz ticamāka šobrīd policijai liekas versija, ka liktenīgajā naktī starp aktieri un aizdomās turamo trijotni izraisījies konflikts, kura pamatā nav bijusi mantkārība. Šobrīd to ir diezgan grūti noskaidrot, bet, iespējams, radusies vārdu apmaiņa, kas pāraugusi kautiņā. Tāpat iespējams, ka sitēji vienkārši uzbrukuši aktierim. Tas, ka Viktors Čestnovs pats varētu būt izraisījis konfliktu, šķiet visnotaļ apšaubāms, jo kolēģi teātrī aktieri raksturojuši kā mierīgu un nosvērtu cilvēku, kas nav izcēlies ar agresivitāti.

Policija cer arī uz sabiedrības atbalstu

Kriminālpolicijas priekšnieks "Kurzemes Vārdam" atzina, ka šajā laika posmā, kopš rit izmeklēšana, ir pārbaudītas un nopratinātas vairākas personas, kuras varētu būt saistītas ar šo uzbrukumu. Pirmām kārtām tiek pārbaudītas personas, kas agrāk bijušas sodītas par līdzīgiem noziegumiem, kā arī personas, kas nesen iznākušas no ieslodzījuma vietām. Pārbauda arī aizdomīgākās personas, kas bieži nonāk policijas redzeslokā, taču šobrīd aizturēta uz aizdomu pamata par šo noziegumu vēl nav neviena persona. Policija sola arī turpmāk pārbaudīt aizdomīgās personas.

"Šis ir sevišķi smags noziegums, kuru diemžēl nevar tik viegli atklāt vienas dienas laikā. Mums ir jāveic virkne operatīvo pasākumu, lai savāktu visu iespējamo informāciju," skaidroja V.Ločmelis. Tāpat policija ņem vērā, ka šis sevišķi smagais noziegums ir izraisījis plašu sabiedrības rezonansi, jo nogalinātais bija sabiedrībā pazīstams aktieris. Tieši tāpēc policija aicina ikvienu, kas liktenīgajā naktī ir kļuvis par liecinieku notikušajam vai kam ir kāda informācija par šo noziegumu, vērsties Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijā pa tālruņiem 3404550, 02 vai personīgi Vecā ostmalā 55. Anonimitāti policija garantē. Ikviena informācija par šo smago noziegumu var palīdzēt ātrāk nākt uz pēdām noziedzniekiem.

Pašvaldības policijā noliedz baumas par nolaidību

Iepriekš bija dzirdētas arī baumas par to, ka liktenīgajā naktī viens no Pašvaldības policijas darbiniekiem pieļāvis nolaidību, pildot dienesta pienākumus. Izskanējusi informācija, ka notikuma naktī it kā Pašvaldības policijā kāds liepājnieks bija vērsies un ziņojis par kautiņu Lielās ielas nama pagalmā, taču kārtībnieks uz to neesot reaģējis. Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis sarunā ar "Kurzemes Vārdu" noliedza šādas baumas un atzina par nepatiesu informāciju, ka Pašvaldības policijā būtu ierosināta dienesta izmeklēšana saistībā ar šo lietu.

Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Uldis Novickis skaidroja: ja tiešām nakts laikā policijā būtu bijis izsaukums uz namu turpat, pāri ielai, tad dežurējošais kārtībnieks to noteikti būtu reģistrējis diennakts notikumu žurnālā. Taču liktenīgajā naktī žurnāla ierakstos nekas nav pieminēts par izsaukumu uz kautiņa pārtraukšanu, tāpēc policijai nav pamata ierosināt dienesta izmeklēšanu par kāda darbinieka nolaidību, uzsvēra U.Novickis.