Kurzemes Vārds

16:50 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Gatavojas otrajiem Grāmatu svētkiem

Liepājas rajona Bibliotēku dienesta vadītāja Ilga Tālberga, Grobiņas Pilsētas domes pārstāvji un projekta "Atbalsts lauku bibliotēkām" vadītāja Biruta Eglīte šonedēļ tikušies, lai pārrunātu organizatoriskos jautājumus, kas saistīti ar gatavošanos otrajiem Grāmatu svētkiem.
Kā pastāstīja I.Tālberga, pagaidām svētku programma vēl tikai ieskicēta, lai gan jau pilnīgi skaidrs, ka sarīkojums notiks 19.augustā Grobiņā. Tāpat kā pērn grāmatu dienā piedalīsies rajona bibliotekāri un bibliotēku čaklākie lasītāji, kas saņems īpašus ielūgumus. Projekts "Atbalsts lauku bibliotēkām" norisinās ar Grāmatu svētkiem visā Latvijā un lielākais ieguvums bibliotēkām ir jaunas grāmatas saviem fondiem.
"Viss sāksies ar nelielu koncertiņu un uzrunām, pēc tam aptuveni divas stundas būs atvēlētas politiskajai diskusijai par Eiropas savienību," stāsta I.Tālberga. Tāpat kā pērn, kad Grāmatu svētkus pirmsvēlēšanu laikā īpaši atbalstīja partijas, arī šogad tās sniedz finansiālu atbalstu pasākumam, gan vēršot diskusijas citā virzienā. Toties partijas un dažādas citas organizācijas saglabājušas tradīciju apdāvināt lauku bibliotēkas un, līdzīgi kā citu rajonu bibliotēkām, arī mūsējām tiks dāvanu kartes grāmatu iegādei dažādās izdevniecībās aptuveni par 2 tūkstošiem latu (precīza summa vēl nav zināma, tā var būt gan mazāka, gan lielāka, jo viss atkarīgs no partiju devīguma). "Nolēmām, ka šīs dāvanu kartes sadalīsim, ņemot vērā arī bibliotēku atsaucību un aktivitāti Grāmatu svētkos," skaidro I.Tālberga. Tātad atšķirībā no pagājušā gada, kad tikai desmit rajona bibliotēkas saņēma grāmatas, šogad iespēja iegādāties grāmatas tiks vairākām bibliotēkām.
"Kamēr pieaugušie diskutēs par Eiropas savienību, bērniem piedāvāsim tikšanos ar Harija Potera fanu klubu un būs arī zīmējumu konkurss uz asfalta," I.Tālberga turpina iepazīstināt ar svētku programmu.
Pēc diskusijas čaklākajiem lasītājiem un bibliotekāriem no visām Liepājas rajona bibliotēkām būs iespēja apskatīt izdevniecību iekārtotos grāmatu stendus, kā arī iegādāties grāmatas. Paredzēts, ka svētkos piedalīsies izdevniecības "Jumava", "Lauku Avīze", "Tapals", "Nordik" un citas, kopumā ap septiņām. Kā jau svētkos būšot arī īpašas atlaides, un grāmatas varēs nopirkt lētāk. "Šajā dienā Grobiņā viesosies arī izdevniecības "Zvaigzne ABC" grāmatu busiņš un visiem būs iespēja iegādāties arī mācību grāmatas," piebilst I.Tālberga.
Sarīkojuma noslēgumā lasītājiem tiks arī pa kādai garīgai veltei – Grāmatu svētkos piedalīties vēlēšanos izteikuši tādi literāti kā Monika Zīle, Knuts Skujenieks, Biruta Eglīte un citi, kam iznākušas vai iznāks jaunas grāmatas. Paredzēts pieaicināt arī vietējos rakstniekus un dzejdarus, ir doma sarīkot "brīvo mikrofonu", kas dotu iespēju mazpazīstamiem autoriem iepazīstināt ar savu daiļradi plašāku publiku. "Svētku darba grupa vēl kopā sanāks pēc nedēļas, kad precizēsim programmu un pārrunāsim citus jautājumus," piebilda I.Tālberga.