Kurzemes Vārds

22:38 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Dārzkopības kooperatīvā nežēlīgi piekauj sievieti

Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka 1.jūlijā ap pulksten 12 Liepājas Centrālās slimnīcas mediķi ziņojuši kārtības sargiem par to, ka medicīnas iestādē ir ievietota kāda sieviete ar nopietnām traumām, kas radušās vardarbības iespaidā. Nekavējoties tika uzsākta šī gadījuma izmeklēšana.

Kā stāstīja Policijas pārvaldes preses grupas inspektors Normunds Cērmanis, zināms, ka cietusī ir 1972.gadā dzimusī Anželika A., un slimnīcā mediķi viņu bija nogādājuši no dārzkopības kooperatīva "Karostas ozols". Izmeklēšanas gaitā kļuvis zināms, ka cietušajai miesas bojājumus nodarījis 1980.gadā dzimušais Vitauts S. Vēl tiek noskaidroti sīkāki notikušā apstākļi, taču šobrīd policijas rīcībā ir informācija, ka mazdārziņu teritorijā minētajā dienā diezgan kupla vīriešu un sieviešu kompānija kopīgi lietojusi alkoholiskos dzērienus. Starp visiem izcēlies konflikts, jo reibuma stāvoklī vīrieši un sievietes savstarpēji ņēmušies skaidrot attiecības. Zināms, ka strīdi tika risināti savstarpēji arī ar dūru spēku, cīņu laikā Vitauts nodarījis miesas bojājumus sievietei.

Mediķi slimnīcā cietušajai ir konstatējuši galvaskausa lūzumu un citus ķermeņa sasitumus, kas norāda, ka sieviete ir nežēlīgi sista.

Policija par šo gadījumu ir ierosinājusi krimināllietu pēc Krimināllikuma 125.panta 1.daļas par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Vainīgajai personai likums par šādu pārkāpumu paredzējis brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem, kā arī policijas kontroli pēc tam vēl uz laiku līdz trim gadiem. Šobrīd aizturētā persona atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Vakar Vitauts bija vienīgā persona, kas aizturēta saistībā ar šo noziegumu, taču policijā pieļāva, ka izmeklēšanas gaitā varētu tikt aizturēts vēl kāds kautiņa dalībnieks. Taču to noteiks tikai izmeklēšanā.

Zagļi ielaužas veikalā

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses grupas inspektors Normunds Cērmanis pastāstīja, ka 2.jūlijā ap pulksten 2.40 policijā saņemta ziņa par ielaušanos veikalā "Elvis" E.Tisē ielā 71a. Pašlaik vēl nezināmas personas izsitušas durvju stiklu un no veikala paņēmušas dažādas mantas. Vainīgās personas policija pašlaik vēl cenšas noskaidrot. Tāpat vēl nav zināms, cik lielus zaudējumus zagļi veikala saimniekiem radījuši.

Uzbrūk autobusa pieturā

Policijā saņemta ziņa, ka izcidents 1.jūlijā izcēlies autobusa pieturā "Pilskalni", kas atrodas Grobiņā, Lielā ielā. Ap pulksten 18 policijā saņemta informācija, ka minētajā autobusa pieturā pašlaik vēl nezināmu iemeslu dēļ 1982.gadā dzimušais Gundars Z. piekāvis 1966.gadā dzimušo Aināru L. Policija noskaidro uzbrukuma apstākļus, taču mediķi Liepājas Centrālajā slimnīcā cietušajam konstatējuši deguna kaula lūzumu.

Automašīnas "Audi 80" vadītājs par degvielu nemaksā

Policijā šajās dienās ir saņemta sūdzība no uzņēmuma "Latvijas nafta" degvielas uzpildes stacijas. 1.jūlija vakarā ap pulksten 20.30 DUS iebraukusi automašīna "Audi 80", kuras vadītājs spēkrata degvielas tvertnē ielēja A-95E markas benzīnu piecu latu vērtībā. Taču tā vietā, lai samaksātu par degvielu, vadītājs iesēdies mašīnā un aizbraucis. Vainīgā persona tiek noskaidrota.

Nozog kastes, spaiņus un elektropacēlājus

1.jūlija rītā ap pulksten 8 liels bija veikala "Maxima" darbinieku pārsteigums, kad viņi konstatēja, ka kādas personas pamanījušās no rampas nozagt 14 plastmasas kastes un sešus plastmasas spaiņus, kas atradās pie lielveikala. Kopējā mantu vērtība ir aptuveni 70 latu. Šajā gadījumā policijai izdevies arī aizturēt iespējamos zagļus: 1956.gadā dzimušo Dmitriju B., divus gadus vecāko Raimondu O., kā arī 1958.gadā dzimušo Juriju D. Nozagtās kastes un spaiņi atgūti un nodoti atpakaļ veikala rīcībā.

Tajā paša dienā un tajā pašā laikā sūdzība policijā pienāca arī no Nīcas pagasta. Tur zagļi bija pamanījušies Nīcas pagasta Mežsētu māju pagalmā nozagt divus elektropacēlājus, kas bija bojāti. Arī šajā gadījumā kārtībniekiem jau pavisam drīz izdevās aizturēt iespējamās vainīgās personas. Tās bija: 1984.gadā dzimušais Ruslans N., 1987.gadā dzimušais Dairis Š., 1986.gadā dzimušais Ingus E. un gadu jaunākais Gints E. Nozagtās mantas ir atgūtas un atdotas to likumīgajam īpašniekam.

Nopietnas ugunsnelaimes nereģistrē

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka pēdējā laikā nav reģistrētas nopietnas ugunsnelaimes. 1.jūlija vakarā dzēsēju palīdzība bija nepieciešama Lībiešu ielā, kur sākusi degt kūdra, bet rajonā VUGD speciālistiem nācās apdzēst liesmas, kas bija iemetušās kūlā.