Kurzemes Vārds

17:33 Otrdiena, 18. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Nīcenieki tiekas ar prezidenti

Anda Pūce

Četrpadsmit Nīcas vidusskolas skolēni kopā ar skolotājām Antru Šakali un Lāsmu Petermani piedalījās svinīgajā pieņemšanā pie Latvijas Republikas prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, kas notika par godu projekta "Sveika, Latvija!" noslēgumam. "Bērniem tas bija patiesi nozīmīgs piedzīvojums," apgalvo skolotājas.

Kā "Kurzemes Vārds" jau informēja, projekta "Sveika, Latvija!" ietvaros pirms Jāņiem Nīcā viesojās 14 Amerikas latviešu jaunieši, kas apceļoja savu tēvzemi Amerikas Latviešu apvienības finansētā braucienā. Šī brauciena laikā trimdas tautieši viesojās Gulbīšu vidusskolā Gulbenes rajonā un Nīcas vidusskolā Liepājas rajonā, kur tuvāk iepazina savus vienaudžus Latvijā. Savukārt brauciena noslēgumā gan gulbenieši, gan nīcenieki un Amerikas jauniešu grupa devās uz svinīgu pieņemšanu pie prezidentes.

Kā pastāstīja Nīcas vidusskolas skolotāja Lāsma Petermane, vispirms jau jaunieši bijuši priecīgi satikt savus jauniegūtos draugus, jo daudzi jau Nīcā apmainījās ar adresēm un patiesi sadraudzējās. "Visi nofotgrafējāmies pie Brīvības pieminekļa," viņa stāsta. Tad sekojusi visu kopējā vizīte pie Amerikas Savienoto Valstu vēstnieka Braiena Karlsona, un vēlāk jaunieši devušies uz pieņemšanu pie Vairas Vīķes-Freibergas.

"Vispirms mums protokola vadītāja izstāstīja par ceremonijas gaitu un tas bija tāds interesants brīdis, tāpat jau iepriekš bijām gatavojušies un izvēlējāmies cilvēku, kurš teiks runu prezidentei," saka L.Petermane. Esot bijuši sarakstīti vairāki runas variant, un tāpat noticis konkurss par tiesībām teikt runu. No vairākiem pretendentiem Rita Šuklā izvēlēta kā runātāja no Nīcas, jo viņai vislabāk tas padevies. Bet Laurim Silam uzticēts pasniegt ziedus. "Kad vēlāk šo dienu pārrunājām, atmiņas bija visdažādākās. Vienam bija paticis satikt draugus, citam interesanti likās pie vēstnieka, bet pieņemšana pie prezidentes daudziem šķita pats labākais piedzīvojums," stāsta skolotāja.

Kopējais noskaņojums pieņemšanas laikā bijis ļoti draudzīgs. "Pēc kopējas fotografēšanās ar prezidenti, uzaicinājām viņu arī apmeklēt Nīcu, uz ko viņa teica, ka domā tuvāko četru gadu laikā to noteikti izdarīt," pastāstīja L.Petermane. Pēc svinīgās pieņemšanas visi devušies ekskursijā pa Rīgas pili, kur apskatījuši arī prezidentes dāvanu kambari, bet noslēgumā priecājušies piknikā kopā ar Gulbīšu vidusskolas skolēniem un jaunajiem draugiem no Amerikas.