Kurzemes Vārds

16:34 Otrdiena, 23. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Nedēļas nogales izklaides iespējas

Kaut arī Septiņos gulētājos Liepājas pusē neielija, tomēr vasara tā īsti vēl negrib sākties, kaut arī nu jau būtu pēdējais laiks. Ja nu āra izklaidēm laika apstākļi reizēm mēdz pārvilkt strīpu pāri, tad to pasākumu norisei, kuri notiek telpās, nekādi šķēršļi nav likti. Jaunas izstādes, jaunums kinoteātrī un Dziesmu svētki varētu būt šās nedēļas nogales aktuālākās lietas.

Teātris un kino

Kinoteātris "Balle" šonedēļ piedāvā divus jaunumus, kā arī jau pagājušajā nedēļā līdz mūspusei atkļuvušo filmu "Ātrs un bez žēlastības 2". Par šo filmu bilst kaut ko jaunu gan ir visai lieki. Kritiķi par šāda veida filmām tradicionāli izsakās visai nievājoši, toties tiem, kas ar kino starpniecību vēlas divas stundas vērot patiešām meistarīgi nofilmētu nemitīgi dinamisku pakaļdzīšanos un slikto ķeršanu un gūstīšanu, šis būs gabals īstajā reizē.

It kā jau viss, ko kāds jebkad ar ekrāna palīdzību ir mēģinājis parādīt, izmantojot trillera žanru, ir parādīts, tomēr atrodas režisori, kas šķietami tradicionālo shēmu prot izmantot kā lielisku augsni patiesi kvalitatīvai kinolentei. Režisora Džeimsa Mengolda mistiskais šausmu trilleris "Identitāte", ko, sākot ar šodienu, izrāda kino "Balle", žanra cienītājiem varētu būt kā zemenes ar putukrējumu. Spēcīgas vētras sagrautā motelī liktenis saved kopā desmit līdz tam svešus cilvēkus, kuri cietuši dabas katastrofā. Kad viņi vēl tikai sāk iepazīt cits citu, atklājas, ka viņi tiek viens pēc otra nogalināti, bet satikušies viņi visi ir ne jau nejaušības dēļ... Galvenajās lomās Džons Kjūsaks, Amanda Līra, Rejs Liota, kuri jau filmēšanās gaitā atzina, ka darbam šajā filmā piekrituši galvenokārt lieliskā scenārija dēļ.

Kino repertuāra plānotāji turpina domāt arī par jaunākās paaudzes kino skatītājiem, piedāvājot drastisku mūžseno ienaidnieku cīņu filmā "Par kaķiem un suņiem". Režisora – debitanta Laurensa Gutermana uzdevums šajā kinolentē apvienot aktieru tēlojumu kopā ar reālo, kā arī datorā radīto dzīvnieku spēli nebija no vieglajiem. Acīmredzami simpatizējot suņiem, filmēšanas brigāde brīdina skatītāju – mājdzīvnieku intelekts ir pietiekošs, lai izraisītu Trešo pasaules karu piemājas zaļo mauriņu un mīksto istabas paklāju poligonā. Tajā pašā laikā, kad kaķi vēlas sagrābt pasaules varu savās ķepās, suņu galvenais uzdevums ir panākt, lai neciestu viņu mīļotie saimnieki.

Mūzika

Šajā jomā pagaidām turpinās pēcjāņu un pēcpēteru nosacītais klusums. Līdz tuvākajam lielākajam šīs vasaras muzikālajam pasākumam – pludmales festivālam "Caines Beach Party" – vēl mazliet jāpagaida, un galu galā jāatceras, ka šonedēļ visi dziedātvarošie un gribošie pulcējas Rīgā, lai piedalītos XXIII Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, un tiem, kam galvaspilsēta šķiet parāk tāla, paliek vien iespēja šim grandiozajam notikumam sekot līdzi ar televīzijas starpniecību.

Latvijas 1.rokkafejnīcā šāda tāda rosība tomēr notiek. Šovakar tur dueta "Bogie" ietvaros uzstāsies kādreiz visnotaļ pazīstamās rokgrupas "Rebel" solists un ģitārists Igors Novikovs, savukārt rītvakar rokkafejnīcā ar krievu un čigānu romancēm viesosies Inta Pauļuka un Einārs Kvilis.

Tukšs un kluss sestdienas vakarā nebūs arī koncertdārzs "Pūt, vējiņi!" – tur jau no pulksten 19 rosīsies "Talantu fabrikas" jaunās zvaigznes, kurām kompāniju sastādīs grupas "The Hobos" un "Caffe", kā arī Arnis Mednis un Jolanta Gulbe.

Citas mākslas un labas lietas

Visas šīs nedēļas garumā Liepājas laukumos varēja vērot otas meistaru rosīšanos – notiek 8.starptautiskais gleznotāju plenērs "Pilsēta un jūra", kurā strādā mākslinieki no Liepājas, Ventspils, Talsiem, Jelgavas, Valmieras un Jūrmalas, arī no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Zviedrijas. Plenēra noslēguma pasākums iecerēts laukumā pie Latvijas 1.rokkafejnīcas rīt no pulksten 14 līdz 17.

Vēl tikai šodien Liepājas Vēstures un mākslas muzejā varat apskatīt gleznotājas Velgas Gūtmanes jubilejas izstādi "Zvaigznītes Dvīņu zvaigznājā". Šodien pulksten 14 izstādes noslēgumā iecerēta tikšanās ar pašu mākslinieci. Bet jau no rītdienas turpat būs apskatāma jauna ekspozīcija – Ainas Muzes tekstīliju izstāde "Ceļš".

Liepājas Zvejniecības un kuģniecības muzejā Egila Jāņa Brūna izstādei "Mazliet par jūru" jau trešdien pievienojās Māras Gudriķes fotodarbi, kas apkopoti ekspozīcijā "Sēņu valstībā".
Galerijā "Ten" varat apmeklēt Liepājas tautas daiļamatmeistaru dzintara izstrādājumu izstādi – pārdošanu, kurā aplūkojami un arī iegādājami A.Pumpures, I.N.Beižes, Z.Sējējas, kā arī citu dzintarmākslinieku darbi.

Galerijā "Klints" no rītdienas būs apskatāmas Ievas Neikenas gleznas – rīt pulksten 17 paredzēta izstādes atklāšana.

Sestdien vienos dienā sporta un atpūtas takā "Beberliņi" notiks balonu svētki. Līdzi noteikti jāņem liels vai mazs – pēc pašu izvēles, balons, klātesošos izklaidēs Liepājas teātra aktieri, bet noslēgumā iecerēts balonu salūts un labāko balonu speciālistu apbalvošana. Turpat Karostā laicīgās mākslas galerijā "K.Māksla?" varat aplūkot čugunlējēju darbu izstādi, bet sestdien Karostas cietumā pulksten 14 notiks kārtējais šaušalīgais vēsturiskais uzvedums ar skatītāju līdzdalību "Aiz restēm", kurš izpelnījies atzinību gan no tūristu, gan pašu liepājnieku puses. Šim asinsstindzinošajam pasākumam iepriekš pieteikties varat Lejaskurzemes Tūrisma informācijas birojā.

Jaunliepājas bibliotēkā apskatāma jauna ekspozīcija – mūspuses jaunā un talantīgā motokrosista Laura Freiberga privātkolekcija, kurā apkopoti fotoalbumi, preses materiāli un plakāti. Izstāde aktuāla arī tādēļ, ka šogad Latvijas motosports svin 100 gadu jubileju.

Muzejā "Liepāja okupāciju režīmos" joprojām varat iepazīties ar divām ekspozīcijām – "Padomju plakāti. 1945–1950" un Liepājas Vēstures un mākslas muzeja gleznu krājumu "Atņemtā dzimtene".