Kurzemes Vārds

16:42 Otrdiena, 18. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Sports zem vienas cepures – tas ir pareizi

Ludmila Molčanova, Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes priekšniece

Pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu reorganizēt Liepājas sporta skolas, pievienojot tās Sporta pārvaldei. Šo jautājumu, šķiet, risina jau vismaz desmit gadus. Es neesmu sporta profesionālis un varbūt īsti pareizi to neredzu, bet, kā es to saprotu, fakts, ka pilsētā viss sports nonāk zem vienas cepures – finansēšana, metodiskā darba organizācija, pārraudzība, sākot ar bērniem un jauniešiem un beidzot ar senioru sportu, es domāju, ka tas ir pareizi. Teorētiski tagad vajadzētu būt labāk, bet kā būs praksē – to mēs redzēsim. Ir varbūt dažas nianses, kas mulsina, piemēram, sporta skolu direktorus, bet laikam jāsaka tā: kamēr neizmēģinās, tikmēr neuzzinās, kā tas notiek.

Sporta skolas šobrīd ir profesionālās ievirzes izglītības iestādes. Jautājums par to, cik tas ir pareizi,, ir filozofisks un, jādomā, sporta funkcionāriem par to ir lielāka teikšana. Es kā izglītības cilvēks un ierindas pilsonis, kurš vairāk vai mazāk arī ir saskāries arī šīm lietām, domāju, ka teorētiski un no zinātniskā pamatojuma arī tas ir pareizi. Sakārtotā sistēmā ir jābūt ļoti plašām vispārējās fiziskās sagatavošanas iespējām, tā būtu interešu izglītība. Citiem vārdiem sakot – es gribu, lai mans bērns vai ikviens jaunietis varētu nodarboties ar sportu, kaut arī šajā pusgadā viņam patīk spēlēt volejbolu, bet tad viņš pārdomā un grib spēlēt hokeju. Tas ir normāli, un galvenais ieguvums ir tas, ka bērni kustas un uztur sevi fiziskā formā. Savukārt sporta skolas funkcija būtu strādāt ar bērniem un jauniešiem un gaidīt no viņiem arī zināmu atdevi, zināmus sportisku rezultātus. Ja interešu izglītība ir vērsta uz masveidību, veselību un fizisko attīstību, uz to, kas mums visiem noteikti ir vajadzīgs, tad sporta skolās tiek organizētas grupas ar mērķi gūt sportiskus panākumus. Bet gribu uzsvērt, ka līdz ar sporta skolu reorganizāciju jau nepazudīs ne viens, ne otrs.

Visbeidzot jāpiebilst, ka ar pārmaiņām uz papīra vēl nekas netiek panākts. Tālāk seko daudzi jautājumi, kas ir ievērojami būtiskāki par viena lēmuma pieņemšanu. Piemēram, lai nodrošinātu masveidīgu interesi par sportošanu, ļoti svarīgi ir nopietni sākt domāt par sporta bāzu sakārtošanu.