Kurzemes Vārds

23:01 Pirmdiena, 9. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tūristus vilina ar informācijas zīmi

NĪCA. Pie ceļa, kas ved uz Jūrmalciemu, pāris nedēļas greznojas jauna zīme, kas informē par iespēju tūristiem atpūsties sešās viesu mājās. Zīmes idejas autors un izgatavotājs ir viesu mājas "Šķiperi" saimnieks, kokapstrādes meistars Māris Niedols.

Kā jau zvejniekciemam piederas, zīmes krāsojums melns, kā savulaik darvoja zvejnieku laivas. Meistars pastāstīja, ka viņš šo ideju auklējis kādus divus gadus, līdz beidzot, savstarpēji sadarbojoties vairākiem viesu māju īpašniekiem, iecere īstenota. Kolēģi ieguldījuši, ko varējuši: cits gādājis skrūves, cits krāsu, cits ziedojis naudu, palīgu netrūcis arī pie pašas zīmes uzstādīšanas.

M.Niedols atzīst, ka bieži nevar izprast, kā strādā reklāma. Par iespējām atpūsties viņu mājās ir informācija daudzos tūrisma izdevumos, bet atdeve no tiem ir ļoti atšķirīga. Jācer, ka šī zīme atvedīs vairāk tūristu, un pirmie panākumi jau ir. Saimniece Mārika Niedola stāsta, ka jau pirmajā dienā pēc zīmes uzstādīšanas viesi bijuši klāt. "Jūnijs bija visai tukšs mēnesis, bet uz jūliju aizprasītas jau vairāk vietas," viņa saka.

Niedolu ģimene nesen atpūtusies Igaunijā un atzīst, ka igauņi tūrisma jomā tikuši par mums tālāk. Dažādas tūrisma informācijas zīmes tur tiek izgatavotas centralizēti ­ visas vienādas. Arī piedāvājums tūristiem esot ļoti plašs. "Bez bažām atradām naktsmājas, kaut arī iepriekš nebijām pieteikušies," viņi apgalvo.