Kurzemes Vārds

02:59 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Par labu Autortiesību aģentūrai no "Rietumu radio" piedzen 12 500 latu
Andrejs Rjabcevs
Vakar Liepājas tiesā tika izskatīta Latvijas Autortiesību aģentūras prasība pret "Rietumu radio" par kompensācijas piedzīšanu saistībā ar dažādu mākslinieku darbu translēšanu bez saskaņošanas ar aģentūru un attiecīgas licences saņemšanas. Tiesas lēmums bija par labu aģentūrai, un tagad no "Rietumu radio" tiek pieprasīti 12,5 tūkstoši latu.
Kā stāstīja Latvijas Autortiesību aģentūras pārstāve Laura Lazdāne, ar prasību tiesā viņas pārstāvētā organizācija vērsusies pēc tam, kad četru gadu garumā nekādi nav izdevies rast kopīgu valodu ar "Rietumu radio" vadību. Viņa stāstīja, ka prasības pamatā ir iekļauts kompensācijas pieprasījums par autordarbu izmantošanu radio ēterā laika posmā no 1998.gada 1.janvāra līdz 2002.gada 1.jūlijam. Pirms šī laika posma radio esot bijis noslēgts līgums ar Autortiesību aģentūru, taču pēc vairākkārtējiem atgādinājumiem un aicinājumiem līgumu pagarināt, Rietumu radio vadība nav izrādījusi iniciatīvu. Sākotnēji aģentūras prasībā tiesā bija arī piemērot "Rietumu radio" aizliegumu izmantot autordarbus, kamēr netiks sakārtota juridiskā dokumentācija, taču, kā apstiprināja Laura Lazdāne, tagad ar radio ir noslēgta vienošanās un par autordarbiem tiek attiecīgi maksāts.
Latvijas Autortiesību aģentūras pārstāve gan atteicās "Kurzemes Vārdam" komentēt tiesas lēmumu saistībā ar kompensācijas piedzīšanu. "Pašlaik es negribu komentēt mūsu viedokli par tiesas lēmumu, jo vēlamies iepazīties ar pilno tiesas spriedumu," apgalvoja L.Lazdāne. Viņa gan nenoliedza, ka sākotnēji plānotā kompensācijas summa bija lielāka par tiesas piemēroto. "Mēs lūdzām tiesu pēc saviem ieskatiem noteikt kompensāciju, taču, pamatojoties uz mūsu pārstāvēto mākslinieku aicinājumu, minējām, ka kompensācija varētu būt divkāršota tarifa maksa," atzina aģentūras pārstāve. Šobrīd izskatās, ka tiesa kompensāciju ir piemērojusi tieši tarifa apmērā noteiktajā laika posmā.
Arī "Rietumu radio" direktore Līga Ratniece "Kurzemes Vārdam" atzina, ka galīgais lēmums par tiesas sprieduma pārsūdzēšanu, varētu tikt pieņemts pēc iepazīšanās ar pilno tiesas spriedumu. Tomēr viņa atzina, ka visticamāk lēmums tomēr tiks pārsūdzēts. "Mēs tā arī neesam guvuši pārliecību, kam šī nauda aiziet un kā tā tiek izmantota," runājot par autortiesību aģentūras noteiktajiem tarifiem, pauda L.Ratniece. Viņa stāstīja, ka tieši šī paša iemesla dēļ radio arī 1997.gadā nav pagarinājis līgumu ar Autortiesību aģentūru, jo nesaprotamā kārtā aģentūra vairākkārt palielinājusi tarifa maksu. "Es arī tiesā uzdevu jautājumu, pēc kādiem kritērijiem tiek noteikta šī tarifa maksa, taču atbildi tā arī neesmu guvusi," norādīja "Rietumu radio" pārstāve.
L.Ratniece norādīja, ka viens no Liepājas pusē populārākajiem radio nav noskaņots uz likuma pārkāpšanu, par ko liecina arī tas, ka tagad jau ir panākta vienošanās un noslēgts līgums par autordarbu oficiālu izmantošanu.
Tiesu pieņemtos lēmumus saistībā ar Latvijas Autortiesību aģentūras prasībām šobrīd jau pārsūdzējis "Latvijas radio" un radio "SWH".

Slīkstošajai meitenei pieaugušie neesot palīdzējuši
Jau laikraksta vakardienas numurā informējām, ka atpūtas bāzē "Beberliņi" 14.jūlijā noslīkusi kāda meitene. Kā precizēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses grupas inspektors Normunds Cērmanis, 1990.gadā dzimusī Olga S. kopā ar draudzeni ap pulksten 14.30 bija aizgājusi uz "Beberliņiem" peldēties, taču peldvietu izvēlējušās nevis tur, kur parasti peldas cilvēki, bet gan aizgājušas nostāk, kur viņas aizsedza krūmu audze. Abas peldējušās ūdenī, bet pēkšņi Olga sākusi slīkt. Draudzene centusies meiteni izglābt, taču viena saviem spēkiem to nav varējusi izdarīt. Arī pieaugušie, kas tajā brīdī atradušies turpat netālu, neesot steigušies glābt slīkstošo.
Ir informācija, ka Olga nav pratusi labi peldēt.

Grants karjerā atrod automašīnu
Neparasts notikums atgadījies Dunikas pagastā, kur kādā grants karjerā zem ūdens atrasta automašīna. Kā stāstīja Liepājas Policijas pārvaldē, 13.jūlijā ap pulksten 17 saņemta informācija, ka kārtībnieku palīdzība ir nepieciešama Liepieņu karjerā, jo tur ūdenī redzama automašīna VAZ 2101. Lai arī automašīnai bija noņemtas valsts reģistrācijas numura zīmes, kārtībniekiem samērā neilgā laika posmā izdevās noskaidrot braucamā saimnieku, kurš policistiem paskaidrojis, ka pirms kāda laika savu žigulīti pārdevis nepazīstamai personai rezerves daļām. Policija noskaidro lietas apstākļus.

Piekauj pie veikala
Liepājas Centrālās slimnīcas Traumpunktā pēc palīdzības vērsies kāds puisis, kas sūdzējies par sāpēm galvā un degunā. Mediķi konstatējuši, ka 1982.gadā dzimušais Dairis D. ir guvis smadzeņu satricinājumu un deguna kaula lūzumu, tāpēc par šo negadījumu nekavējoties ziņoja policijas darbiniekiem, lai tie noskaidrotu lietas apstākļus. Policijā stāstīja, ka puisis esot piekauts Cīravā pie "Top!" veikala. Tāpat ir izdevies jau noskaidrot iespējamo vainīgo personu – 1982.gadā dzimušo Gati P. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, cietušais kopā ar vēl dažiem jauniešiem lietojis alkoholiskos dzērienus. Kad Dairis izdomājis, ka pietiek dzert un jāiet mājās, tad arī saņēmis sitienus pa seju.