Kurzemes Vārds

14:31 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Pēc palīglīdzekļiem – uz Kuldīgu
Piektdien Kuldīgā atklās Tehnisko palīglīdzekļu centra filiāli. Tur Liepājas, Kuldīgas, Talsu un Ventspils rajonu iedzīvotāji – cilvēki ar īpašām vajadzībām un gados veci cilvēki – noslēdzot attiecīgu līgumu, sākot ar atklāšanas dienu, varēs saņemt tehniskos palīglīdzekļus – ratiņkrēslus, spieķus, kruķus un citas nepieciešamas lietas. Savukārt cilvēki, kuri guvuši kādas traumas un kuriem palīglīdzekļi nepieciešami tikai atveseļošanās periodā, varēs tos nomāt. Centrā strādās terapeits, kurš sniegs konsultācijas, kas katram klientam būtu piemērotāks. Tehnisko palīglīdzekļu centrs ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību – SIA, kas izveidota pēc Dānijas un Latvijas kopēja projekta. Par savu mērķi tā nosauc sakārtot tehnisko palīglīdzekļu piegādes sistēmu Latvijā. Kā "Kurzemes Vārdu" informē šī centra sabiedrisko attiecību konsultants Jānis Upmalis, līdz 2005.gada beigām Latvijā paredzēts izveidot 20 šādas filiāles. Pagaidām tās gan ir tikai vēl Valmierā un Rēzeknē. Nav izslēgts, ka ar laiku centra filiāle varētu būt arī Liepājā. Bet Kuldīgā svinīgajā filiāles atklāšanas brīdī būs klāt arī labklājības ministre Dagnija Staķe, šīs ministrijas valsts sekretāre Baiba Paševica, Tehnisko palīglīdzekļu centra direktore Inese Prikule. Papildu informāciju var saņemt pa tālruņiem 7686512 vai 9660005.

Sv.Trīsvienības baznīcā koncertē vācu ērģelnieks
Trešdien ar koncertu Rīgas Domā, bet piektdien pulksten 18 Svētās Trīsvienības baznīcā viesojas vācu ērģelnieks Joahims Valters. Pēc mūsu pilsētas ērģelnieka Lotara Džeriņa uzaicinājuma mūziķis Liepājā jau koncertējis 1997.gadā, bet pēc tam vēl 1998. un 2000.gadā abi tikušies Gēteborgā. Joahims Valters beidzis doktorantūru Gēteborgas universitātes Ērģeļu nodaļā pie Žana van Ortmesuna ar disertāciju par 19.gadsimta reģistrāciju Sv.Marijas baznīcā Lībekā. Liepājā vācu ērģelnieks atskaņos ne tikai tādu ērģeļmūzikas klasiķu kā Johanna Sebastjana Baha, Nikolausa Brūna u.c., bet arī mūsdienu leģendārā igauņa Arvo Pērta un mūsu Maijas Einfeldes, kā arī citu komponistu skaņdarbus.

Tiem, kurus interesē integrācija un Eiropas savienība
Kā precizē Latvijas Tautas skolas Liepājas filiāles vadītāja Ruta Kurpniece, šodien seminārdiskusija, kas norisinās pēc projekta "Latvija ceļā uz integrāciju Eiropas savienībā", notiek Jūrnieku centrā (Celtnieku ielā 21). Aicināti ierasties visi interesenti, īpaši gaidīti ir Liepājas mazākumtautību pārstāvji, jo būs iespēja diskutēt ar speciālistu, kā arī iegūt informatīvus materiālus.

Pēc palīdzības varēs vērsties visu diennakti
Uzņēmums "Logu Servisa centrs" nesen sācis Liepājas iedzīvotājiem un firmām piedāvāt vēl nebijušu pakalpojumu – nelaimes gadījumā palīdzību saistībā ar logu salabošanu būs iespējams saņemt jebkurā diennakts laikā. Kā stāstīja uzņēmuma direktors Uldis Dārziņš, nereti privātpersonām vai uzņēmumiem rodas ļoti nepatīkamas problēmas, ja, piemēram, nakts laikā vai svētku dienās ir plīsis vai izsists loga stikls, sabojājies loga rāmis vai gadījušās citas likstas. SIA "Logu Servisa centrs" šobrīd ir vienīgais uzņēmums Liepājā, kas piedāvā problēmu novērst jebkurā diennakts stundā un arī brīvdienās vai svētku dienās. U.Dārziņš norādīja, ka stundas laikā pēc pasūtījuma saņemšanas servisa tehniķi veiks problēmas diagnostiku un atradīs pagaidu risinājumu. Pēc tam jau būs iespējams ar klientu vienoties par pastāvīgu risinājumu. Papildu informāciju par šo pakalpojumu varat iegūt no reklāmas laikrakstā.

"Karostai" savs projekts
Dzīvokļu saimniecības uzņēmums "Karosta", ņemot piemēru no pārējām namu pārvaldēm, iesniedza Regulatoram savu īres maksas paaugstināšanas projektu. Attiecīgos aprēķinus veica visai ilgi, un tas bija saistīts ar dažādu namu diferencētību. Praktiski jaunā veidā tarifs būs starp iepriekšējo un "Jaunliepājas" un "Vecliepājas" pieņemto, tas ir – no 11 līdz 17 santīmu par dzīvojamās platības kvadrātmetru. Tādā kārtā ar šodienu sākas mēnesis, kas paredzēts veicamo pasākumu publiskai apspriešanai. Taču, pirms iedzīvotāji varēs kaut ko uzsākt, viņiem nāksies apmeklēt savu namu pārvaldi Imantas ielā 3. Tikai tur un Regulatorā (M.Ķempes ielā 16 a) varēs uzzināt maksas likmi katrā konkrētā namā.

Gundara Matīsa slepkavībā apsūdzētajiem uzrāda apsūdzības
Kā pastāstīja Liepājas pilsētas prokuratūras virsprokurors Atis Dzērvēns, krimināllieta par mūsu laikraksta žurnālistam Gundaram Matīsam nodarītajiem smagajiem miesas bojājumiem, kuru rezultātā iestājās nāve, jau drīzumā varētu nonākt līdz tiesai. Šobrīd galīgā apsūdzība ir uzrādīta vienam no četriem apsūdzētajiem, taču, kā izteicās A.Dzērvēns, jau šodien galīgās apsūdzības tiks uzrādītas vēl diviem no aizturētajiem. Ceturtajai personai apsūdzība tiks uzrādīta nākamās nedēļas sākumā, tāpēc tiek pieļauts, ka jau nedēļas beigās lieta tiks nodota tiesai. A.Dzērvēns pašlaik atturējās komentēt, kādas tieši apsūdzības personām jau ir vai tiks uzrādītas. Šāda informācija būs zināma nākamās nedēļas sākumā, kad visas lietā apsūdzētās personas būs saņēmušas galīgās apsūdzības.