Kurzemes Vārds

09:18 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Ko gaidīt no Romāna Miloslavska Spānijā?
Edgars Džiguns
Nedēļas sākumā kopā ar savu treneri Irinu Grodzicku, uz Barselonu, kur notiek pasaules čempionāts ūdenssporta veidos, devās viens no labākajiem peldētājiem Baltijā, liepājnieks Romāns Miloslavskis. Kopumā Latvijas izlases sastāvā čempionātā startēs četri sportisti, bet tikai Romāns peldēs trijās disciplīnās – 100, 200 un 400 metrus brīvajā stilā.
Peldēšanas sacensību, kas notiks 50 metru baseinā, pirmajā dienā Romānam Miloslavskim paredzēts starts 400 metros, taču uzreiz gan jāpiebilst, ka tas drīzāk uzskatāms par iesildīšanos, jo viņa pamatdisciplīnā – 200 metros brīvajā stilā – sacensības notiks nākamajā dienā. Šī būs otrā reize, kad liepājnieks piedalīsies šāda kalibra mačos, jo pērn Maskavā Miloslavskis startēja pasaules čempionātā 25 metru baseinā. Ja runājam par Romāna sportiskās formas progresu viņa pamatdisciplīnā 50 metru baseinos, jāatzīmē, ka gada laikā viņš savu rezultātu 200 metru distancē brīvajā stilā uzlabojis par nedaudz vairāk kā trīs sekundēm. Šobrīd viņa labākais sniegums, kas ir arī Latvijas rekords 200 metros brīvajā stilā, ir 1 minūte un 50,80 sekundes, kuru viņš sasniedza šā gada martā Baltijas valstu čempionātā, kas norisinājās Alītā (Lietuva). Pēdējo reizi, kad oficiāli tika fiksēts Miloslavska laiks, turklāt tas notika Starptautiskās peldēšanas federācijas akceptētos mačos (Lietuvas atklātais čempionāts 50 metru baseinā), liepājnieks 200 metros brīvajā stilā finišēja pēc 1 minūtes un 50,87 sekundēm, tādējādi oficiāli kvalificējoties Atēnu olimpiskajām spēlēm. Šobrīd Miloslavska labākais laiks 200 metros brīvajā stilā no pasaules rekorda garajā baseinā, kas kopš iepriekšējā pasaules čempionāta 50 metru baseinā (2001.gadā, Japānā) pieder austrālietim Aienam Tropam, atpaliek par 6,74 sekundēm. Lai peldētu šā gada pasaules čempionāta finālā, kas būtu uzskatāms par izcilu panākumu, prognozējams, ka finišs šajā disciplīnā Romānam Miloslavskim jāsasniedz vismaz pēc 1 minūtes un 49 sekundēm (2001.gada pasaules čempionāta garajā baseinā kvalifikācijas 8.vietas laiks – 1:49,38).
Tiek prognozēts, ka kopumā pasaules čempionātā piedalīsies ap 2500 atlēti no 164 valstīm. Jāpiebilst, ka labākie planētas sportisti tiek noteikti arī ūdenspolo, daiļlēkšanas, sinhronās peldēšanas un peldēšanas atklātajās ūdenstilpēs sacensībās.

ROMĀNA MILOSLAVSKA STARTI PASAULES ČEMPIONĀTĀ:
20.jūlijs – 400 metros brīvajā stilā
21.jūlijs – 200 metros brīvajā stilā
23.jūlijs – 100 metros brīvajā stilā

Liepājnieki gūst panākumus sporta tūrismā

Ar atzīstamiem rezultātiem sezonu turpina Liepājas ūdenstūristi. Baltijas tūristu salidojumā, kas šogad notika Ventspilī, ar absolūti labāko rezultātu divu posmu kopvērtējumā, kuros komandām bija jāsacenšas ātrumnobraucienā, tūrisma tehnikā krastā ar laivu transportēšanu pa virvju pārceltuvi un glābšanas darbos uz ūdens, pārspējot Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu izlases, uzvarēja liepājnieku komanda "Līgo", kurā galvenie uzvaras kaldinātāji bija Aigars Auzenieks un Zane Gabaliņa.

Tostarp norisinājās 3.Latvijas ultramaratons, kas šoreiz notika Latgalē. Dalībniekiem divās dienās bija jāveic ap 140 kilometru garš maršruts pa desmit ezeriem Aglonas rajonā. Visu izšķīra dalībnieku izturība un orientēšanās prasme gan ūdenī, gan arī krastā, jo nekļūdīgi vajadzēja atrast ezeru savienošanās caurteces. Smailīšu klasē liepājnieku Māra Kupša un Guntara Jaunskalžes ekipāža izcīnīja 3.vietu, bet kanoe klasē brāļi Aigars un Egils Pelni ierindojās 7.vietā.