Kurzemes Vārds

10:34 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Iemācīs zemniekus paņemt naudu

Rudenī 30 – 50 zemnieku saimniecību un lauksaimniecības uzņēmumu pārstāvji no visām astoņām sabiedriskās organizācijas "Bārtava" pašvaldībām varētu sākt apgūt zinības, kas būs nepieciešamas, saimniekojot Eiropas savienībā.

Kā stāsta "Bārtavas" pārstāve Iveta Lohanska, šāda izdevība radusies, pateicoties Eiropas savienības komisijas Latvijā atbalstītajam projektam "Skatiens nākotnē", ko konkursā iesniedza "Bārtava". Par projekta līdzekļiem tiks rīkoti kursi, lai lauksaimniekus iepazīstinātu ar ES prasībām, sniegtu tiem zināšanas par grāmatvedības starptautiskajiem standartiem, kā arī sarīkotu vairākas pieredzes apmaiņas ekskursijas uz uzņēmumiem un zemnieku saimniecībām, kas jau gatavojas darbam jaunajos apstākļos.

I.Lohanska pastāstīja, ka projekts ilgs vairāk nekā 10 mēnešus, jaunas zināšanas varētu iegūt perspektīvo saimniecību īpašnieki, vadītāji vai citi pārstāvji un mācības varētu sākties rudenī, kad būs beigusies aktīvā darba sezona. "Esam paredzējuši, ka novada zemniekiem rīkosim arī diskusiju, kurā būs iespējams izteikt viedokli par Latvijas iestāšanos Eiropas savienībā," piebilda I.Lohanska.