Kurzemes Vārds

17:11 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Zibens blēņojas Liepājā, Grobiņā un Nīcā

Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Sabiedriskās kārtības sargāšanas nodaļas Ceļu policijas nodaļas darbiniekiem vakar, sākoties negaisam, darba netrūka, jo uz brīdi radās sarežģījumi Liepājas ielu luksoforu sistēmā, tāpēc uz galvenajiem krustojumiem policijas inspektoriem vajadzēja regulēt satiksmi. Smagi satiksmes negadījumi pilsētā luksoforu nedarbošanās laikā gan nav reģistrēti, toties rajonā, iespējams, zibens dēļ, notikusi kāda autoavārija pie Grobiņas. Kā stāstīja policijā, vakar ap pulksten 16.15 pienāca ziņas par avāriju, kas notikusi Grobiņā, uz Liepājas – Rīgas šosejas, pie pagrieziena uz Bārtu. Pēc sākotnējās policijas rīcībā esošās informācijas, šajā negadījumā cietušas trīs personas – taču nevienai nav nodarīti smagi miesas bojājumi. Vakar policijas darbinieki notikuma vietā veica vadītāju nopratināšanu un visus nepieciešamos mērījumus, lai konstatētu, kā vainas dēļ avārija notikusi, taču precīzo informāciju būs iespējams saņemt tikai pēc visu pierādījumu apkopošanas.

Aculiecinieki, kas negadījuma brīdī bija notikuma vietā, stāstīja, ka pavisam netālu no automašīnu sadursmes vietas kādā elektrības stabā bija iespēris zibens. Iespējams, ka autovadītāji vienkārši aizskatījušies uz gruzdošo koku un zaudējuši modrību.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē pastāstīja, ka zibeņošana vismaz Liepājā nekādus būtiskus postījumus nav nodarījusi – glābēju rīcībā nebija informācija, ka zibens kaut kur būtu izraisījis kādu ugunsgrēku. Tiesa, saņemta ziņa no Grobiņas, ka zibens iespēris augstsprieguma vadu elektrības stabā, taču elektriķi paši tikuši galā ar šo nelaimi. Vēl kāds zvanītājs esot ziņojis, ka pie Grobiņas debesīs ir novērots virpuļviesulis, kas gaisā virzījies taurītes formā.

Rietumu elektrisko tīklu operatīvajā dienestā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka pilsētas iedzīvotāji neesot sūdzējušies par zibens nodarītajiem postījumiem, savukārt no rajona gan saņemtas ziņas par elektropadeves traucējumiem. Zibens dēļ nācās pārtraukt elektropadevi Nīcā dzīvojošajiem, taču tur radītie postījumi bija tikai īslaicīgi, un drīz jau problēma tika novērsta. Smagāk gāja ar Grobiņas iedzīvotājiem, jo tur zibens nodarītais postījums bija krietni lielāks, un vēl vakar vakarā tehniķi strādāja, lai atjaunotu elektrības padevi pilsētai.