Kurzemes Vārds

10:30 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Eirobusiņš izbrauc atkal

Ar Liepājas rajona Skolēnu interešu centra un organizācijas "Eiropas kustība Latvijā" Liepājas rajona nodaļas projekta "Latvija izvēles priekšā" atbalstu šovasar notiks jau otrais informatīvā eirobusiņa izbraukums uz rajona pašvaldībām, informē projekta direktors Guntis Viļumsons.

Projekts, ko finansē Eiropas komisijas delegācija Latvijā un informēšanas pasākumu vadības grupa "Latvija Eiropā" jau rīkojis informatīvo akciju uz Nīcu, Rucavu un Bārtu, bet 25.jūlijā eirobusiņš dosies Priekules un Vaiņodes virzienā. Pulksten 11 paredzēta tikšanās ar Vaiņodes pagasta iedzīvotājiem Vaiņodes tirgus laukumā. Tālāk tas dosies uz Priekules pagastu, kur pulksten 13.30 viesosies Kalnenieku mājās, bet pulksten 15.30 savus jautājumus uzdot un viedokļus izteikt būs iespējams cilvēkiem Mazgramzdā.

Akcijā piedalās Andris Gobiņš no organizācijas "Eiropas kustība Latvijā", Ārija Jerumane, kas ir Liepājas rajona Lauksaimnieku apvienības priekšsēdētāja un vadības grupas "Latvija Eiropā" pārstāve, kā arī EKL Liepājas rajona nodaļas un Grobiņas vidusskolas Eiropas kluba pārstāvji.

"Daudzi uzskata, ka ES ir vajadzīga tikai valdībai, ierēdņiem. Ja cilvēks ir ļoti neapmierināts ar valdību, viņš neatbalstīs nevienu, pat vispareizāko tās lēmumu vai aicinājumu," saka G.Viļumsons. Viņš piebilst, ka eiroskeptiķi uzskata, ka ES ir drauds Latvijas lauksaimniecībai, tomēr esot jāatzīst, ka neefektīvai, novecojušai lauksaimniecībai nav nākotnes neatkarīgi no tā, vai mēs iestājamies, vai ne. Paliekot izolēti, mēs paliksim lepnā vientulībā ar saviem aizlaistajiem laukiem un sabrukušajām fermām. "ES ideja pārliecina ar iespējām nodrošināt ilglaicīgu drošību un stabilitāti, plašākām studiju iespējām jauniešiem, iespējām piesaistīt lielākas investīcijas ekonomikā, tādējādi nākotnē nodrošinot jaunas darba vietas," uzskata G.Viļumsons. Viņš aicina uz diskusiju nākt tos, kas domā tāpat, un tos, kas ir gluži pretējās domās. "Atnāciet, pastrīdēsimies! Strīdos dzimst patiesība," saka G.Viļumsons.