Kurzemes Vārds

01:08 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Kolektīvā sūdzība

Sūdzības no kooperatīva "Šķēde" dārziņu īpašniekiem par piedūmošanu no līdzās esošās pilsētas izgāztuves puses pēdējā laikā saņemtas visai bieži. Vakar attiecīga kolektīvā sūdzība nosūtīta domes izpilddirektoram Normundam Niedolam. Tajā atzīmēts, ka izvesto atkritumu dedzināšana visbiežāk notiek vasarā, bet ilgstoša sausā laika apstākļos var izraisīt ugunsgrēku arī vasarnīcu teritorijā. Daudzi atpūtnieki vasarā ilgāku laiku mitinās savos dārziņos un nespēj cīnīties ar dūmiem un smirdoņu, bet izgāztuves slēgšanas termiņš atkal pārcelts. Šī paziņojuma kopiju saņēmusi arī redakcija "Kurzemes Vārds". Dokumentu parakstījuši 47 cilvēki.

Sliežu ceļa remonti ieilguši

Liepājnieki vēl pirms Jāņiem bija liecinieki tam, ka vairākos posmos Klaipēdas ielā un Rīgas ielā tramvaja sliežu ceļi tika atrakti un uzsākta gan sliežu, gan seguma atjaunošana. Darbi ieilgušies, jo, kā pastāstīja uzņēmuma "Liepājas tramvajs" direktors Aigars Puks, tramvajniekus pievīluši te sliežu, te bruģa piegādātāji. Klaipēdas ielas posmā izlīdzējušies ar lietotām, bet vēl labā stāvoklī esošām dzelzceļa sliedēm, pret kurām nomainīti vecie tramvaja sliežu posmi. Turpinās gājēju pāreju bruģēšana. Sliežu ceļu atjaunošanas darbi lielākoties notiekot naktīs, lai netraucētu tramvaju kustību.

Uz Aglonu varēs aizbraukt ar autobusu

Romas katoļu Liepājas draudze aicina visus interesentus piedalīties Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā. Turp visiem liepājniekiem, kas to vēlēsies, būs iespējams doties arī ar autobusu. Izbraukšana no Liepājas paredzēta 13.augustā pulksten 12 un 14.augustā pulksten 9. Atgriešanās 15.augusta vakarā. Pieteikties var Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē pie dežurantes. Sīkāka informācija pa tālruni 3429775 vai mob. 9241557. Maksa par braucienu turp un atpakaļ 5 lati.

Jauns piedāvājums Karostas cietumā

Šonedēļ Karostas cietumā svinīgos apstākļos, pārgriežot lenti un skanot padomju patriotisma garā ieturētām uzrunām, tika atklāta jauna naktsmītne. Jaunās viesnīcas idejas autori ir Karostas glābšanas biedrība sadarbībā ar Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroju. Nakšņošana Karostas cietumā tiek piedāvāta divvietīgās un četrvietīgās kamerās uz pavisam jaunām dēļu lāviņām un matračiem. Katrs nakšņotājs saņem arī segu, palagu, dvieli un arestanta tērpu. Nakšņotāju rīcībā ir cietuma tualete un mazgātuve. Kopējais vietu skaits šobrīd ir 30. Atklāšanas brīdī jau gandrīz visas kameras bija rezervētas pirmajai nakšņošanas reizei. Pirmo ekstrēmo nakti cietumā pavadīja 21 drosminieks. Grupām tiek piedāvāta ekstrēmā nakšņošana (5 lati no personas), kas nozīmē, diezgan nemierīgu nakti asu izjūtu cienītājiem. Cietumā ir arī iespēja vienkārši pārlaist nakti par lētu naudu (4 lati no personas individuālajiem nakšņotājiem, 2 lati no personas skolēnu grupām). Cietuma pagalmā bez maksas var novietot automašīnas.