(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Mūspuses sportisti gūst panākumus senioru sporta jubilejas spēlēs

Edgars Džiguns

Noslēgušās lielākās sacensības sporta veterāniem – Latvijas sporta veterānu savienības 40.sporta spēles, kas norisinājās Bauskā. Liepājas rajonu pārstāvēja "Lejaskurzemes sports", bet mūsu pilsētas krāsas aizstāvēja Liepājas senioru sporta klubs.

Labākie rajona sportisti startēja 11 sporta veidos, bet ieskaitē tika vērtēti 7 labākie rezultāti. Savā grupā "Lejaskurzemes sports" izcīnīja 2.vietu, bet absolūtajā vērtējumā ierindojās 12.vietā. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas rajona Sporta pārvaldes vadītāja Arta Stulpa, zelta medaļas šoreiz izcīnīja vieglatlēti Lilija Jonkusa un Andris Šults. "Noteikti jāpiemin arī mūsu sportists Jānis Arilkēvičs, kuram šogad novembrī apritēs apaļi 80 gadi, un kurš startējis visās 40 līdz šim notikušajās veterānu savienības sporta spēlēs," teica Arta Stulpa.

Liepājas Senioru sporta kluba pārstāvji šoreiz izcīnīja sešas zelta godalgas. Nepārspēts tāllēkšanā, kā arī 100 un 400 metru skrējienos palika Kārlis Saulītis, ļoti labi startēja viens no ilggadējākajiem senioru sportā – Ēriks Būmeisters, kuram šajās sacensībās dubultzelts – lodes grūšanā un šķēpa mešanā, savukārt komandas "zelta dāma" Marija Multāne izcīnīja uzvaru augstlēkšanā. Kopvērtējumā liepājnieki klubu konkurencē ierindojās 5.vietā, bet absolūtajā vērtējumā – 24.vietā.

Liepājas senioru sporta kluba rezultāti:

Basketbols dāmām (Valentīna, Čurakova, Biruta Gudriķe, Rita Kramēna, Ilona Leimante, Marita Pečule, Ingrīda Porziņģe, Anita Šteinberga) – 5.vieta.

Darts (Agnese Kadiķe, Juris Kibaļčičs, Laimonis Letkus) – 3.vieta.

Vieglatlētika:

Kārlis Saulītis – 1.vieta 100 un 400 metru skrējienā, 1.vieta tāllēkšanā.

Ēriks Būmeisters – 1.vieta lodes grūšanā un šķēpa mešanā, 3.vieta diska mešanā.

Marija Multāne – 1.vieta augstlēkšanā, 2.vieta tāllēkšanā.

Gundega Kristvalde – 2.vieta augstlēkšanā, 5.vieta tāllēkšanā.

Inese Neimane – 3.vieta augstlēkšanā, 4.vieta tāllēkšanā.

Gunta Drozda – 3.vieta diska mešanā, 5.vieta – lodes grūšanā.

Marina Varslavāne – 3.vieta 3000 metru skrējienā.

Baiba Luika – 4.vieta 100 metru skrējienā.

Stafete (M.Varslavāne, B.Luika, M.Multāne, I.Neimane) – 4.vieta.

Imants Aizkalns – 3.vieta trīssoļlēkšanā un tāllēkšanā, 4.vieta augstlēkšanā un šķēpa mešanā.

Kazimirs Dzieva – 3.vieta 400 metru skrējienā, 4.vieta 5000 metru soļošana.

Oskars Gusts – 6.vieta 1500 metru skrējienā.

Jubilejas diplomus par ieguldījumu Latvijas sporta attīstībā no Liepājas apbalvoja Lavīzi Feldmani (Pūce-Aldzere), Andreju Prodišķi, Ilmāru Krūskopu, Arnoldu Upmali, arī Zentu Puiķi un Astrīdu Zitmani.