Kurzemes Vārds

17:33 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas nogales izklaides iespējas

Līdz lielajam pludmales festivālam vēl viena nedēļa jāpagaida, tomēr mūzikas cienītājiem arī šoreiz piedāvājam šo to interesantu. Kinoteātrī beidzot klāt ilgi gaidītais "Terminators 3", savukārt izstāžu apmeklētājiem par izvēles trūkumu nu nekādi nevajadzētu sūdzēties.

Teātris un kino
Ar Liepājas teātri joprojām viss tā kā būtu skaidrs – aktieru saimei un tehniskajiem darbiniekiem turpinās atvaļinājums, tikmēr kinoteātris "Balle" atkal piedāvā gan jau agrāk redzētas filmas, gan arī vienu, bet toties ilgi gaidītu jaunumu.
Šis galvenais jaunums ir filma "Terminators 3" ar joprojām teicamā formā esošo Arnoldu Švarcenegeru galvenajā lomā. Terminatoru sērija ir izstiepusies gandrīz 20 gadu garumā – pirmā filma tika uzņemta tālajā 1984.gadā, kad daļa no jaunās filmas auditorijas, iespējams, vēl nebija pat piedzimusi. 1991.gadā tika uzņemta filma "Terminators 2" ar tam laikam lieliskiem specefektiem, bet tagad skatītāju vērtējumam nodota terminatoriādes trešā daļa. Kopš iepriekšējā sērijā atainotajiem notikumiem ir pagājuši astoņi gadi, bet augstākais spēks, kas ir nomodā par cilvēces izdzīvošanu, dara visu, lai nepadotos. Savukārt mašīnas, kas pārvalda nākotni, pret jauno Džonu Konoru sūta neapturamo terminatoru T-X, un, kas to būtu domājis – tā ir sieviete. Ceļā ir arī cits modelis T-800, un visu izšķirs tas, kurš no viņiem ātrāk nonāks pie Džona. Lielajam Arnoldam šoreiz partneros līdz šim mazpazīstamie Kristanna Lokena un Niks Stāls, kā arī līdz šim galvenokārt pēc romantiskajām lomām Viktora Igo "Nožēlojamie" un Viljama Šekspīra "Romeo un Džuljeta" ekranizācijās pazīstamā Klēra Deinsa.
Joprojām uz ekrāna asa sižeta filma ar Vinu Dīselu galvenajā lomā "Pats par sevi", kura vēsta par cīņu ar narkotiku tirgoņiem ASV. Apstākļus un spriedzi vēl vairāk saasina fakts, ka tiek nogalināts galvenā varoņa draugs.
Jaunākajiem skatītājiem par prieku joprojām turpinās Pītera Pena brīnumainie piedzīvojumi – uz lielā ekrāna skatāma filma "Pīters Pens. Atgriešanās Nekurzemē." Atsevišķos seansos filmas teksts tiks lasīts arī latviešu vai krievu valodās. Vēl jāatzīmē, ka kinoteātris "Balle" pagājušajā nedēļā uzsāka interesantu akciju, dodot skatītājiem iespēju nopirkt biļeti pat par 50 santīmiem

Mūzika
Vēl tikai nedēļa un Liepājas pludmalē notiks viens no šīs vasaras lielajiem muzikālajiem notikumiem – festivāls "Caines Beach Party". Bet līdz tam vēl mazliet jāpaciešas, un patīkamākus šos gaidīšanas svētkus vērsīs sestdienas pasākumi klubā "Pablo" un Latvijas 1.rokkafejnīcā, kur gan ar mūzikas, gan ar noskaņas palīdzību apmeklētāji varēs sākt iejusties pludmales svētku atmosfērā.
Tikmēr šovakar rokkafejnīcā ar sev visai neraksturīgi akustisku, bet tādēļ vēl jo interesantāku programmu uzstāsies grupa "R.A.P.", kura nesen izdeva albumu "2" un arvien pārliecinošāk pretendē uz vadošajām pozīcijām pašmāju rokmūzikā. Kamēr rokkafejnīcā rosīsies rokmūzikas cienītāji, tikmēr klubā "Pablo" par mūziku šovakar gādās dīdžejs Rudais.
Naktsklubā "BIG 7" šovakar visi laipni aicināti uz parodiju šovu – ar savu autorprogrammu uzstāsies Vera Serdjučka.
Šovakar pulksten 18 Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcā paredzēts ērģeļmūzikas koncerts, kurā uzstāsies mākslas doktors no Vācijas Joahims Valters. Programmā skanēs N.Brūna, F.Tundera, J.S.Baha, Ž.Alēna, A.Pērta, A.Gilmāna, M.Einfeldes un M.Diprē skaņdarbi.
Koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" svētdienas vakarā ar ierakstu kompānijas "Baltic Records Group" organizēto humoristiski muzikālo koncertprogrammu "Vai Eiropā būs jautrāk?" iegriezīsies populārais aktieru – satīriķu tandēms Voldemārs Šoriņš un Zigurds Neimanis.

Citas mākslas un labas lietas
Pilsētas izstāžu zāles aicina arī vasarā. Liepājas muzejā joprojām smalkā liepājnieka Otto Tiliņa piemiņas izstāde – gleznas no muzeja krājumiem. Joprojām apskatāma arī tekstilnieces Ainas Muzes darbu izstāde "Ceļš".
Zvejniecības un kuģniecības muzejā – Egila Jāņa Brūna gleznu izstāde "Mazliet par jūru" un jaunāka izstāde – Māras Gudriķes fotodarbi "Sēņu valstība".
Muzeja filiālē "Liepāja okupācijas režīmos" izstāde "Padomju plakāti. 1945 – 1950" un ekspozīcija "Latvijas Tautas frontes Liepājas nodaļas vēsture", kā arī 1949.gada 25.marta deportācijas upuriem veltīta piemiņas izstāde un muzeja fondu gleznu izstāde "Atņemtā dzimtene", kas veltīta 1941.gada 14.jūnijā izvestajiem Latvijas pilsoņiem.
Galerijā "Rožu laukums" – mākslinieces Vijas Bernātes filigrāno māla glezniņu izstāde.
Galerijā "Klints" turpinās rīdzinieces Ievas Neikenas gleznu izstāde, bet viesu nama "Bura" izstāžu telpā sakarā ar karsto laiku šobrīd izsludināts neliels pārtraukums.
Karostas galerijā "K.Māksla?" čuguņošanas (uguns un čuguna savienojums – S.P.) rezultātā tapušo mākslas darbu izstāde beigusies, bet jau rīt pulksten 17 tur tiks atklāta Ievas Arones personālizstāde "Nakts".
Uz Centrālo zinātnisko bibliotēku no muzeja izstāžu zāles pārcēlušies Velgas Gūtmanes pasteļi.
Galerijā "Mētras māja" Aizputē nesen atklāta galerijas saimnieces Mētras Drulles darbu izstāde ar intriģējošu nosaukumu – "Kokāda".
Bez mākslas darbu apskates liepājniekiem un pilsētas viesiem var ieteikt Karostas cietuma apmeklējumu – tad, kad gribas šermuļus uzdzenošus piedzīvojumus no ne tik senā padomjlaiku vēstures arsenāla. Piedzīvojuma nosaukums "Šaušalīga realitātes izrāde ar skatītāju līdzdalību "Aiz restēm"". Piedzīvot to iespējams arī šās nedēļas nogalē: šodien pulksten 17 un svētdien pulksten 10.30 un 12.30. Starp citu, Lejaskurzemes Tūrisma informācijas birojs sācis piedāvāt vēl vienu ekstrēmā tūrisma iespēju – nakšņošanu šajā cietumā.