Kurzemes Vārds

12:09 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Legālās iespējas ir izsmeltas

Aizvakar notika Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes sēde, kurā piedalījās arī zemkopības ministrs Mārtiņš Roze.

Runājot par ierobežotu labības un tās izstrādājumu importa lietām, viņš uzsvēra, ka legālo iespēju loks esot izsmelts. Ja mūsu valsts aizliegšot labības un tās produktu ievešanu, Igaunija un Lietuva draudot ieviest pretpasākumus. Savukārt zemnieks un graudu audzētājs no Zemgales Jānis Dzenis ministram skaidroja, ka iepriekšējā gadā valdība spēja atrast instrumentus, kā aizsargāt iekšējo labības tirgu, un vaicāja, kurā brīdī tie ir izsmelti. Mārtiņš Roze atbildēja, ka izskaidrojumu tuvākajā laikā sniegšot kādā citā auditorijā un, ja vien radīšoties iespēja aizsardzības pasākumus pielietot, tie tikšot likti lietā. Ministrs uzskatot, ka visi līdz šim graudaudzētāju interesēs lietotie pasākumi esot bijuši likumīgi, vienīgi kaimiņvalstis neesot centušās tos aizkavēt, kā tas tiekot darīts patlaban.

Jāpiebilst, ka labības importa jautājums ir aktualizējies pēc tam, kad 4.jūlijā Lietuvā notikušajā Baltijas brīvās tirdzniecības līguma Apvienotās komitejas sēdē tika spriests, kā attiekties pret mūsu valsts Zemkopības ministrijas lēmumu nepiešķirt licenci 3000 tonnu kviešu un 1000 tonnu rudzu miltu ievešanai Latvijā no Lietuvas. Kaut gan Latvija ir paskaidrojusi, ka mūs domīgus dara grūti nosakāmā produkcijas izcelsme un neapmierina labības izstrādājumu kvalitāte, pēc kaimiņvalsts domām, šādi rīkojoties, tiekot pārkāpti brīvās tirdzniecības līguma nosacījumi.

Pagaidām nav iespējams paredzēt, kā samilzušo problēmu izdosies noregulēt.