Kurzemes Vārds

16:56 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Karstumu nedēļa

Tveice – gan dūmakaini spoža, gan mikli nogurdinoša, gan pirmspērkona spiedīga, gan tīkami vasarīga – gribam mēs to vai ne, bet ievieš savas korekcijas sabiedrības dienaskārtībā neatkarīgi no tā, vai cilvēkiem šajā sutoņā ietrāpījies atvaļinājums, vai arī liktenis lēmis pelnīt dienišķo maizi darba vietā. Karstuma tēma bieži vien dominēja arī lasītāju diskusijās.

Pēc jūsu atsauksmēm spriežams, ka šī vasara nav nesusi būtiskas izmaiņas sabiedriskās ēdināšanas jomā Liepājā, jo ik dienas gadās pa pretenzijai pret vienu vai otru kafejnīcu vai veikalu, kas tomēr nespēj nodrošināt klientus ar svaigu produkciju. Mēs nekad neesam aizrāvušies ar kādas ēstuves gānīšanu, jo tam nepieciešami konkrēti pierādījumi, nevis anonīmi zaimi, tāpēc rosinu likt lietā recepti, kuru izmantoju arī pats – es cenšos neapmeklēt vietas, kur grēko ar produktu kvalitāti, un, ja jūs darīsit tāpat, tad agri vai vēlu, uzņēmums beigs savu eksistenci vai viņam nāksies laboties un tērēt prāvus resursus klientu atpakaļatvilināšanai.

Otrs vasarīgais impulss ir brīdināšana par dažādām ēverģēlībām uz ūdens. Grūti objektīvi novērtēt, cik pelnīti ir pārmetumi dažādu ar glābšanas darbiem saistītu struktūru inertumam aizrādījumu un brīdinājumu veikšanā, taču žēlošanās par to, turklāt ņemot vērā šo pretenziju garo ceļu līdz avīzei, diezin vai kādu izglābs, toties bieži vien to var izdarīt cilvēki, kurus šīs lietas satrauc, un tāpēc atliek vēlēt atpūtniekiem būt vērīgākiem tieši atpūtas vietās.

Visbeidzot sava īgnuma riekšava tika jauno laiku veidotājiem, kuru virzienā bira pārmetumi gan par trūcīgajām pensijām, gan bērnu pabalstiem, gan par absurdajām reformām. Man gan šķiet, ka praktiski tā ir tāda saucēja balss tuksnesī, jo nav gadījies piedzīvot valdību, kas patiešām ieklausītos daudzajās un bieži pamatotajās pretenzijās. Tomēr problēmu atgādinājums nav arī gluži bezjēdzīgs, ja vien palīdz vēlreiz atcerēties un pārdomāt, ar ko šie laiki atšķiras no iepriekšējiem. Un, ja no šīm pārdomām rodas secinājumi, tad iznākums varbūt arī nav zemē metams.