Kurzemes Vārds

16:30 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūsu mežinieki – pirmajā vietā

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts meža dienesta darbinieki Talsu rajona Maķīškalnā mērojās spēkiem profesionālās prasmes un sporta meistarības sacensībās. Pavisam mačos piedalījās 31 komanda no visām 26 valsts virsmežniecībām, arī no Kalsnavas meža pētīšanas stacijas, Latvijas Lauksaimniecības universitātes meža fakultātes, Ogres Meža tehnikuma, Gaujas nacionālā parka un valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži".

Kā "Kurzemes Vārdu" informējusi virsmežniecības inženiere Aija Petrovica, divu dienu gaitā dažādos sacensību veidos risinājās sīvas cīņas par katru punktu. Mežziņu konkurencē, uzrādot lieliskas zināšanas un erudīciju, otro vietu ieguva Vaiņodes mežzinis Leons Ķeružis. Mežsargiem klājās nedaudz sliktāk. Mikus Murziņš no Cīravas izcīnīja vienpadsmito vietu, bet vislabāk mūsējiem veicās orientēšanās sacensībās, kur Aizputes mežzine Līga Virbule bija pirmā, bet viņas komandas biedrene Anda Ozola – sestā un Skaidrīte Otaņķe – astotā.

Dramatiskas cīņas izvērsās tautas bumbas spēles laukumā, kur Liepājas virsmežniecības sieviešu komanda dalīja piekto un sesto vietu. Savukārt meža volejbolā mūsējie – Armands Milzarājs, Edgars Troika, Jānis Kupcs – sīvā konkurencē, piekāpjoties tikai Meža fakultātei, ieguva otro vietu. Vērtīgu ieguldījumu cīņā par uzvaru deva arī virsmežniecības centra darbinieki, kas piedalījās stafetē, kur nācās pierādīt gan paktiskās iemaņas, gan teorētiskās zināšanas. Tāpat arī šaušanā mūsu virsmežniecības pārstāvis Edvīns Porciks bija savu uzdevumu augstumos. Tādējādi kopvērtējumā tika izcīnīts 221 punkts, kas komandai deva pirmo vietu. Ar diviem punktiem no liepājniekiem atpalika talsenieki, bet trešie palika jēkabpilieši.