Kurzemes Vārds

11:49 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Sāk iekārtot pludmales svētku teritoriju

Vakar pludmales festivāla "Caines Beach Party" rīkotāji sāka iekārtot aptuveni 45 tūkstošus kvadrātmetru lielo Liepājas jūrmalas teritoriju, kurā piektdien un sestdien jau trešo reizi risināsies šis pasākums. Kā pastāstīja viens no festivāla rīkotājiem Uldis Kleins, vakar Liepājā ieradās atrakciju meistari un sāka karuseļu montāžu. Paralēli tam vakar sāka uzstādīt arī festivāla galveno skatuvi. Rīt sāks uzstādīt pasākuma norises teritoriju norobežojošu žogu.

Jāatgādina, ka šodien vēl ir pēdējā diena, kad potenciālie svētku apmeklētāji biļetes uz "Caines Beach Party" var iegādāties par lētāku naudu – šodien, pērkot biļeti uz abām pasākuma dienām, tā maksās 4 latus, bet jau no rītdienas – 5 latus. Savukārt, pērkot biļetes atsevišķi uz katru dienu, viens vakars pludmalē apmeklētājam izmaksās 3 latus.

Trio "F.L.Y." gūst panākumus Zviedrijā

Emīls Dreiblats

Starptautiskajā dziesmu konkursā "Baltic Song Contest", kas ik gadu jūlija vidū norisinās Zviedrijas dienvidu pilsētā Karlshamnā, Latviju šogad pārstāvēja trio "F.L.Y." (attēlā) un mājup atgriezās ar divām balvām – 2.vieta konkursā un nozīmīgā skatītāju simpātijas balva. Jana Kei, Mārtiņš Freimanis un Lauris Reiniks konkursā izpildīja divas dziesmas – "Hello From Mars" un "Don't Be Blind" no neilgi pirms Eirovīzijas dziesmu konkursa iznākušā albuma "Never Look Back". Tieši "Hello From Mars" tika atzīta par konkursa otro labāko dziesmu un skatītāju favorīti.

Konkursā šogad piedalījās dalībnieki no 10 Eiropas valstīm, tostarp arī no Anglijas, Beļģijas, Polijas un Itālijas. No uzvarētājiem zviedriem "F.L.Y." atpalika par mata tiesu. Kā informēja trio menedžere Dace Paula, Latvijas mūziķi šajā konkursā esot pazīstamākie dalībnieki, protams, saistībā ar Eirovīzijas dziesmu konkursu. Nākošais brauciens trio paredzēts uz Ķelni Vācijā, bet jau šās nedēļas nogalē "F.L.Y." uzstāsies Liepājā, pludmales festivālā "Caines Beach Party".

Nevar vien sagaidīt, kad varēs sākt sportot un rotaļāties

Pat pašā karstākajā dienas vidus svelmē nenorimst darbi topošajā bērnu atrakciju laukumā Jūrmalas parkā. Jau atvests aprīkojums laukumam, kurā rotaļāsies paši mazākie parka apmeklētāji, jau vērojamas skeitborda trases aprises. Firmas "Tomomi" gatavoto koka laiviņu, mazās šūpolītes, kāpnes un citas detaļas nostiprina būvuzņēmuma – SIA "Aizputes ceļinieks" vīri (attēlā). Pie topošā zēnu un meiteņu izklaides laukuma ik pa brīdim piebrauc kravas automašīnas, kuras atved būvmateriālus un arī baltās smiltis. Kā pastāstīja kāda zēna māmiņa, izrādās, ka puiši nevar vien nociesties, kad beidzot laukums būs tik tālu, ka var sākt tajā darboties, tāpēc vakaros iet palīgā būvētājiem – gan izkraut kādu mašīnu, gan kaut ko aiznest, sakraut.

Sabiedrības integrācijas fonds – liepājniekiem

Sabiedrības integrācijas fonda padome atbalstījusi vairākus projektus etniskās, sociālās un sabiedrības integrācijas jomās. Tā atbalstu guvuši arī vairāki liepājnieku iesniegti projekti. Liepājas NVO atbalsta centrs ieguvis 4803 latus projektam "Informēt, izglītot, iesaistīt", sabiedriskā organizācija Liepājas ukraiņu kopiena "Svitanok" – 2000 latu projektam "Dzīvosim kopā – ukraiņi un latvieši", Liepājas A.Puškina 2.vidusskola kopā ar Rēzeknes 6.vidusskolu, Rīgas Zolitūdes ģimnāziju, Jelgavas 6.vidusskolu un projekta rosinātāju – Daugavpils 3.vidusskolu guvusi 3911 latu lielu atbalstu projektam "Integrācijas procesu veicinoša skola", sabiedriskā organizācija "Mazākumtautību bērnu un jauniešu programma "Zelta kamoliņš"" – 3790 latus projektam "Mazākumtautību festivāls "Zelta kamoliņš kopā ar Liepāju"", Latvijas vācu kopiena "Asns" – 3467 latus projektam "Asni" – "Liepājas vācu kopienas organizācijas bērnu un jauniešu interešu izglītības programmā Kurzemei", SIA "Liepājas Sporta un kultūras pils" – 3801 latu projektam "Līvu ciema un līvu valodas iepazīšana elektroniskajos masu medijos", SIA TV "Dzintare", Kurzemes reģionālā televīzija – 4200 latu projektam "Sadosimies rokās".

Tekstilmākslas svētki Liepājas muzejā

Liepājas muzejā apmeklētāji var apskatīt tekstilmākslinieces Ainas Muzes personālizstādi. Piektdien uz Liepāju no Rīgas pošas pati izstādes autore, kura māca arī studentus Mākslas akadēmijā, un kopā ar viņu uz mūsu pilsētu atbrauc virkne pazīstamu mākslinieku. Viņu vidū būs Latvijas Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētājs, tekstilmākslinieks Egils Rozenbergs, Mākslas akadēmijas rektors Jānis Osis, akadēmijas tekstilmākslas nodaļas vadītāja, profesore Aija Baumane, tekstilmāksliniece Edīte Pauls-Vīgnere, mākslas zinātniece Ingrīda Burāne un citi. Tikšanās gan ar Ainu Muzi, gan pārējiem viesiem notiks piektdien pulksten 17, uz to aicināti gan mākslinieki, gan visi citi interesenti.