Kurzemes Vārds

15:58 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Eiropas savienība – divās dienās vienā teltī
Līvija Leine
Vakar un šodien vietā, kur notiek pludmales festivāls, iekārtojusies arī liela apļveida telts, kurā mājvietu atradis viens no Eiropas savienības informācijas kampaņas pasākumiem. Uz liela, gara galda ­ bukleti un brošūras par Eiropas savienības dažādiem aspektiem. Turpat netālu vairāki mazi galdiņi. Pie tiem vakar sēdēja Pedagoģijas akadēmijas studenti, jo vakar galvenais akcents bija jauniešu iespējām Eiropas savienībā, Liepājas nevalstisko organizāciju atbalsta centra aktīvisti un vairāki interesenti, kuri vēlējās uzzināt, ko nozīmē pirmsreferenduma forums "Sabiedrības un tās indivīdu iespējas Eiropas savienībā". Organizatori bija plānojuši videokonferenci ar Vācijas un Polijas jauniešiem, taču nekvalitatīvu telesakaru dēļ ar Vāciju sazināties neizdevās. Bija plānotas arī diskusijas. To vadīšanai bija uzaicināts teležurnālists Dīvs Reiznieks. Daļu no tām interesenti klausījās jau audioierakstos.
Šodien eiroteltī galvenā tēma "NVO un Eiropas savienība". Plānotas arī diskusijas četrās darba grupās par vides, sieviešu un ģimenes, sociālās integrācijas jautājumiem un nacionālajām kultūras biedrībām. Ikvienam, kurš vēlējās paust savu viedokli par Eiropas savienību, bija pieejams brīvais mikrofons.

Sākas pludmales svētki "Caines Beach Party"
Emīls Dreiblats

Vakar lieliskos laika apstākļos Liepājas pludmalē sākās divu dienu svētku maratons ­ festivāls "Caines Beach Party". Liepājniekiem un pilsētas viesiem visas dienas garumā iespējams baudīt jūrmalas jaukumus, piedalīties dažādās sporta spēlēs, jaunākajai paaudzei par prieku savas atrakcijas uz vēju pilsētu atvedis "Lunaparks". Savukārt vakarpusē sākās pasākuma muzikāli izklaidējošā daļa. Vakar uz lielās skatuves notika "LNT Mūzikas video" šova filmēšana, savukārt lielajā teltī uzstājās Latvijā pazīstami dīdžeji. Festivāls "Caines Beach Party" turpināsies arī šodien. Uz dienas sporta un izklaides pasākumiem ieeja ir bez maksas, bet vakarā uz lielās skatuves spēlēs viesi no Igaunijas "Slobodan River" un britu elektroniskās mūzikas meistari "Dario G". Būs arī jūras uguns šovs, dažādi konkursi un citas izklaides.