Kurzemes Vārds

15:08 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kas vainīgs, tas bailīgs

Saule un karstums ne nieka nesamazināja savu spēku aizvadītajā nedēļā, taču tas netraucēja liepājniekus diskutēt par viņus interesējošām tēmām, tāpat kā netraucēja pesimistiem neslēpt savu īgnumu, bet optimistiem dzirksteļot dzīvespriekā.

Likumsakarīgi, ka par politiku cilvēki tveices laikā interesējas maz, un galvenā aktualitāte bija Eiropas savienība, kuras atbalstītāju un noliedzēju vidū ieskanējās arī kategoriskāki un pat asāki toņi. Mūsuprāt, galvenais šajā gadījumā ir Eiropas savienības potenciālo priekšrocību un trūkumu izskaidrošana, un mēs arī piekrītam, ka pagaidām valsts, kas izvirzījusi par savu uzdevumu iestāšanos ES, dažādu nianšu un iespējamo problēmu izklāstā nav bijusi uzdevumu augstumos. Savukārt klajai aģitācijai ir citas formas, tāpēc domājam, šajā ziņā mums ir tiesības karsto telefonu pasaudzēt no agresīvas propagandas par vai pret.

No sadzīves tēmām aktuālākā joprojām bija tirdzniecība. Savdabīgi, ka īpašu interesi raisīja mūsu žurnālistes pārdomas par kafejnīcu un lepno veikalu darbību. Šajā komentārā neviens vārdā netika saukts, taču vairāki anonīmi interesenti aktīvi sāka uztraukties par vairāku tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas vietu likteni. Atlika tikai secināt, ka bailīgs ir tas, kurš vainīgs (lai gan dažkārt vainīgais uzradās no vietas, kur kolēģe kāju nebija spērusi), un cerēt, ka turpmāk šīs personas savu enerģiju apkalpošanas kvalitātes uzlabošanai tērēs tikpat cītīgi kā mundiera spodrināšanai.

Emocijas dzirkstīja arī saistībā ar vairākām kārtību sargājošo struktūru sniegtajām ziņām par dažādiem starpgadījumiem vai negadījumiem. Vairāki ieinteresēto pušu personāži vēlējās mums atgādināt mūsu tiesības un pienākumus, ko arī uzklausījām, jo, protams, ka katram ir tiesības uz savu viedokli. Taču uzskatām, ka tādas, atlasot policijas vai medicīnisko ekspertu sniegtos slēdzienus, ir arī mums un tās arī izmantojam. Savukārt, ja kāds nepiekrīt kārtību sargājošo struktūru, tiesas vai ekspertu slēdzieniem, viņam ir visas tiesības to apstrīdēt likumā paredzētajā kārtībā. Pagājušogad gan par šo tiesību izmantošanu nekas netika dzirdēts.