Kurzemes Vārds

10:40 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Manas Japāņu draudzenes

Makiko un Fumie pirmo reizi mūžā ēd ogas tieši no krūma

Sarmīte Pujēna

Šonedēļ daudzi droši vien ievēroja trīs mazas, draudzīgas meitenītes staigājam pa pilsētas ielām, tirgu, pludmali. Viena no viņām droši vien likās kaut kur redzēta – tā bija liepājniece Agnese Kleina. Toties divas augumā mazākās gan neizskatījās pēc vietējām. Daži domāja, ka ķīnietes, saka Agnese, bet tās bija manas draudzenes Makiko un Fumie no Hirosimas, kas, kā zināms, atrodas Japānā.

Pirms pusotra gada mākslinieku Aivara un Ingas Kleinu vecākā meita Agnese pārradās mājās no tālās Japānas pilsētas Hirosimas. Agnese bija tur dzīvojusi un mācījusies veselu gadu. Kā viņa tur nokļuva? Pateicoties kādai amerikāņu organizācijai AFS, kas Otrā pasaules kara laikā bija nodarbojusies ar humāno palīdzību. Vēlāk organizācija turpināja savu darbību mazliet citā plāksnē – veicinot studentu un skolēnu apmaiņu un tautu draudzību. Tā Agnese nokļuva Japānā. Iemācījās japāņu valodu, iepazinās ar šīs valsts tradīcijām un, protams, sadraudzējās ar daudziem cilvēkiem. Un, lūk, šovasar divas no Agneses japāņu draudzenēm ieradās Liepājā tāpēc, lai apciemotu Agnesi.

Vispirms laikam jāpasaka patiesība – abas meitenītes, kaut ir tikai 1,52 cm garas (desmit centimetrus īsākas par Agnesi!), ir gluži pieaugušas jaunas sievietes, kurām ir ne vairāk, ne mazāk kā 27 gadi! Makiko ir sekretāre kādā uzņēmumā, Fumie strādā reklāmas jomā. Taču, Agnese smejas, es pati pret viņām izturējos kā pret bērniem. Ne jau attieksmes ziņā, bet tāpēc, ka man visu laiku par viņām bija jārūpējas, jāvāc viņas, gandrīz vai aiz rokas jāved pāri ielai utt. Jutu gandrīz vai, ka viņas jāsargā, saka Agnese, tik maziņas un trausliņas viņas ir, mamma iesauca par lellītēm, un visur, kur mēs gājām, visi pievērš uzmanību