(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Liepājniece izcīna Baltijas sudrabu

Edgars Džiguns

Beidzies 12.starptautiskais Baltijas valstu čempionāts planierismā, kas norisinājās Panevēžas aeroklubā un kurā tika pārstāvētas 5 valstis – Lietuva, Latvija, Igaunija, Krievija un Moldāvija. 17 dalībnieku vidū par uzvaru sacentās arī liepājniece Tatjana Kuzmina.

Pirmajā lidojumā Tatjanai neveicās un viņa piedzīvoja tehnisku kļūmi, taču pārējās distancēs viņa trīs reizes uzvarēja un pa reizei bija trešā un ceturtā labākā. Kopvērtējumā liepājniece kļuva par Baltijas valstu vicečempioni.

Jāpiebilst, ka mūsu valsti šajās sacensībās pārstāvēja arī rīdzinieks Kārlis Vītoliņš, kurš ierindojās 15.vietā.

Mūsējie gūst panākumus Parīzē

Kā zināms, šobrīd Parīzē norisinās Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiāde, kurā dažādos sporta veidos startē arī pieci liepājnieki.

Lieliski sacensībās startējis liepājnieks Vladimirs Kovaļčuks, kurš pretinieka pārākumu atzina tikai finālā un izcīnīja sudraba medaļu džudo svara kategorijā līdz 60 kilogramiem. Jāpiebilst, ka Vladimira Kovaļčuka izcīnītā godalga kopumā ir sestā medaļa Eiropas jaunatnes olimpiādēs, ko izcīnījis kāds Latvijas pārstāvis.

Savukārt Latvijas meiteņu basketbola izlase, kuras sastāvā spēlē arī liepājniece Marta Flaksa, mačā ar Francijas valstsvienību cīnīsies par 5.vietu. Apakšgrupas spēlēs mūsu dāmas ar 74:71 pārspēja Somiju, bet ar 60:73 un 60:67 atzina attiecīgi Slovākijas un Lietuvas izlašu pārākumu. Liepājniece Marta Flaksa apakšgrupas trijās spēlēs guvusi 6 punktus.

Ceļu pretī spožiem panākumiem turpina arī mūsu galda tenisisti Matīss Burģis un Viktors Širokijs, kuri iekļuvuši zēnu vienspēļu sešpadsmitdaļfinālā. Arī dubultspēlēs liepājnieki guvuši panākumus un, spēlējot duetā, iekļuvuši turnīra ceturtdaļfinālā.

Tostarp turpinās sacensības arī sporta vingrošanā. Komandu vērtējumā Latvijas izlase, kuras sastāvā iekļauta arī liepājniece Anastasija Kuļikova, 23 valstu konkurencē izcīnījusi 16.vietu.